Futbolda partizanlığın resmidir!

Futbolda partizanlığın resmidir!
Futbolda partizanlığın resmidir!
PTT 1. Lig'i 73 puanla ikinci sırada tamamlayan Balıkesirspor, gelecek sezon Süper Lig'de mücadele etmeye hak kazandı. Şampiyonluk maçı sonrası yapılan kutlamalarda isminin anons edilmemesine sinirlenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Kulüp Başkanı Tuna Aktürk'ü sert ifadelerle adeta tehdit etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesirspor'un Gümüşçeşme Mahallesi'nde bulunan tesislerinde incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Uğur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan'ın da yer aldığı gezide mevcut yönetime yüklendi.

Balıkesirspor Süper Lig'e yükseldi


Balıkesirspor'un belediyesiz olamayacağına dikkati çeken Büyükşehir Belediye Başkanı, "Bu tesislere hiçbir Süper Lig futbolcusunu getiremezsiniz. Kulüp tesislerindeki odalarda futbolcular 2-3 kişi kalıyormuş. Bu şartlarla kulüp Süper Lig'de zorlanır. Buraya bir tesis ve saha yapmak için hemen kolları sıvadık. Standartları geliştirmeliyiz. Futbolcularımızın kaldığı mevcut odaları acilen çok modern hale getirmeliyiz. Odaların tek kişilik yapılması lazım. Şu anda 16 odamız var. Acilen 16 tek kişilik odaya ihtiyacımız var. İki katlı bir inşaata hemen başlayıp sonradan da diğer kısma devam edilmeli. Odalar baştan aşağıya elden geçirilmesi gerekli, banyosundan halısına kadar mutlaka 30 odamızın olması lazım." dedi.

"AYRI PARTİLERİN MENSUBUYUZ"

Mevcut yönetim aday olup kazanması durumunda destek vermeyeceğini ifade eden Başkan Uğur, "Ne desteği kardeşim! İsmimi bile zikretmeyenlere destek vermem. Eğer böyle bir durum olursa kaybeden Balıkesir olur. Herkes haddini bilecek. Başkan Tuna Aktürk ile yaptığım görüşmede 'Biz ayrı partilerin mensubu olabiliriz. İleride birbirimizin yüzüne bakacağız. Takımı şampiyon yaptınız, Allah razı olsun. Ama artık bu işi bırakın. Balıkesir bundan zarar görür' dedim. Belediyenin desteği olmadan Balıkesirspor olmaz" şeklinde konuştu.

Balıkesirspor yönetimine seslenen Uğur, "Balıkesirspor'dan elinizi eteğinizi çekin" çağrısında bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü:
"Eski yönetim Balıkesirspor'dan elini çeksin. Balıkesirspor'un yükünü belediye çekiyor. Tesisler belediyeye ait, sahanın bakımı, otobüsü hep belediyeden geliyor. Mevcut yönetimde bunu anlayışla karşılasın, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi aday olmasınlar. Transfer yapamazsın. Kimse gelmez. Efendim pazarlık o öyle olursa böyle olur. Bunun pazarlığı falan yok kardeşim. Eski yönetiminde bunu anlayışla karşılaması lazım. Takımı şampiyon yapmıştır, teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Ama bundan sonra da bu işlere karışmasınlar. İş karışırsa Balıkesir'in aleyhine olur. Bugüne kadar Balıkesirspor kongrelerinde iki liste, çekişme olmamıştır, Balıkesir'e yakışmaz. Yoksa kaybeden Balıkesirspor, Balıkesir olur."

Ligde de gelirde de şampiyon

"İSMİMİ ANONS ETMEDİLER"

Şampiyonluk maçında sonra Atatürk Stadı'nda yapılan kutlamalarda isminin anons edilmemesine sinirlendiğini hatırlatan Başkan Edip Uğur, "O gün 20 ilçe belediye başkanını maça davet ettim. Bandırma Belediye Başkanı bile gelip maçı izledi. Maç sonunda ne valiyi, ne büyükşehir belediye başkanını, ne de diğer ilçe belediye başkanını anons bile etmediler. Bu bizi tanımadıkları anlamına gelir. Bu işleri kabullenmek lazım, hazmetmek lazım, sandığa demokrasiye razı olmak lazım. Öyle 'ben tanımıyorum' demekle bu işler olmuyor. O yüzden ben Balıkesirspor kongresinin de huzurlu bir şekilde geçmesini arzu ediyorum. Kimse Balıkesir'e karışıklık huzursuzluk getirmesin. Yanlış olur. Bu tesislerin hepsi Balıkesir Belediyesi'nin tapusunda. Biz buraya tesislerin ne gerekiyorsa her şeyini yapacağız. Belediye yapmazsa kim yapacak bunları? Yapacak kimse var mı? Yok" ifadelerini kullandı. (CİHAN / DHA)

1461 Trabzon küme düştü