Futbolda radikal değişiklikler

Futbolda radikal değişiklikler
Futbolda radikal değişiklikler
Turuncu kart, videodan pozisyon tekrarı izleme, hakem atışı, futbolcuların maç sırasında kullanabileceği ekipmanlar...

İSTANBUL - Futbol oyun kurallarında değişiklik yapma yetkisi bulunan Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB), her yıl düzenlenen ve 128'incisi mart ayında yapılacak genel kurul toplantısında, radikal gündem maddeleri masaya yatırılacak.

Arena'da 595 milyon liralık derbi


Toplantı gündeminde görüşülecek en önemli maddeler, turuncu kart ve hakemlere pozisyon tekrarı izleme olanağı sağlayacak görüntülere başvurma uygulamaları olarak göze çarpıyor. Sarı ve kırmızı kartlara alternatif olarak futbol dünyasının zaman zaman gündemine gelen turuncu kart uygulamasında, bir futbolcunun bu kartı görmesi durumunda uygulanması düşünülen dakika cezasının ayrıntıları ve hakemlere kolaylık sağlaması planlanan video sisteminin kurulma ihtimali görüşülecek.

Önemli gündem maddelerinin yanı sıra futbolcuların karşılaşmalar esnasında kullanabileceği ekipmanlar ve hakem atışıyla ilgili detaylar da karara bağlanacak.

Bu yıl 128. kez düzenlenecek ve gündem maddelerinin görüşüleceği IFAB Genel Kurul Toplantısı, 1 Mart Cumartesi günü Zürih'te yapılacak. (AA)

Avrupa'da Salzburg fırtınası