'Futboldan başka her şey konuşuluyor'

'Futboldan başka her şey konuşuluyor'
'Futboldan başka her şey konuşuluyor'
Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal, sarı-lacivertli taraftarlara 'destek' çağrısında bulundu.

Fenerbahçe 'nin başarılı oyuncusu Mehmet Topal, yeni sezon formaları hakkındaki düşüncelerini FBTV’ye anlattı.

Özellikle beyaz formayı çok sevdiğini belirten milli futbolcu, "Formaları çok beğendim. Çubuklu formamız zaten efsane ama özellikle beyaz formamızı çok beğendim. Üzerimizde taşırken de Fenerbahçe formasının ağırlığını hissediyoruz. Bildiğiniz üzere bu sezon formamıza sponsor alınmadı. Sezona ‘en büyük sponsorumuz taraftarımız’ sloganıyla başladık. Taraftarlarımızın da bu konudaki desteği oldukça güzel. Her geçen gün bu destek de artıyor. Bizler de inanıyoruz ki bu desteğin karşılığını sezon sonunda camiamıza ve taraftarlarımıza Şampiyonluk olarak vereceğiz" dedi.

Bir futbolcu için önemli olanın saha içi olduğunu dile getiren başarılı oyuncu, takımdaki her ismin elinden gelenin en iyisini yaptığını, bunun da her zaman destek görmesi gerektiğini şu şekilde anlattı:
"Artık yaptığımız işe profesyonelce bakmalıyız. Avrupa ’da insanlar maçlara sadece eğlenmek için geliyorlar. Tabii ki de başarı çok önemli. Taraftarlar, takımlarından her zaman şampiyonluk bekler. Bir tepki verilmesi gerekiyorsa da, şahıslara değil, kulübün tamamına oluyor. Futbolcular birer makine değildir ve her zaman en üst seviyede oynayamayabilir. Şunu açık bir şekilde söyleyebilirim; bütün sporcu arkadaşlarım ve kardeşlerim, Takımımızın başarılı olması için sahada en iyi şekilde mücadele etmeye çalışıyor. Zaman zaman kötü performans sergileyebilirsiniz ve bu çok normal. Taraftarların da her zaman ve her şekilde destek vermesi gerekiyor, kaldı ki Fenerbahçe taraftarının da her zaman takımına destek verdiğini söyleyebilirim. Bizim yapmamız gereken işimize konsantre olarak, işimizi en iyi şekilde yapmak. Zamanla her şeyin daha da iyi olacağını düşünüyorum. Ülkemizde güzel futbol konuşulmalı, güzel şeyler konuşulmalı. Her maçtan sonra baktığınızda maalesef ki güzel şeyler değil, kötü şeyler konuşuluyor. Ama taraftarlarımız da bilinçleniyor ve kötü ile iyiyi ayırt edebiliyoruz. En kısa zamanda her şeyin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü Türk futbolunun buna ihtiyacı var. Sahada futboldan başka her şey konuşuluyor ve bu da futbolcuyu ister istemez etkiliyor. Futbolcu sahaya çıktığı zaman sadece futbol düşünmeli, eleştirileri ya da tepkileri değil. En kısa zamanda her şeyin düzeleceğine olan inancım tam.”