'Futbolun adaleti yok'

'Futbolun adaleti yok'
'Futbolun adaleti yok'
Gençlerbirliği Teknik Sorumlusu Naci Şensoy, Sivasspor'a 1-0 mağlup oldukları maçın ardından, rakiplerini galibiyetten dolayı tebrik etti.

Sivasspor'un ligdeki ilk 4 maçında rakiplerinden üstün bir futbol sergilediğini ancak karşılığını alamadığını dile getiren Naci Şensoy, şöyle konuştu:
"İlk önce onları durdurmak zorundaydık. Hafta boyunca bütün planlarımızı ofansif yönü yüksek olan Sivasspor'u durdurmak üzerine yaptık. Sivas'ın ilk yarıda 40'ıncı dakikaya kadar net gol pozisyonu yoktu. Biz Guido ve Uğur ile öne geçebilirdik. Öyle olsa çok farklı olurdu. Futbolda atamayana atarlar. Gol pozisyonu üretemeyen bir Sivasspor çok farklı bir pozisyondan golü buldu. Ölü toptan golü buldu, 1-0 öne geçti ve ilk yarıyı önde kapattı. Futbolun adaleti yok."

Şensoy, ikinci yarıda oyun stratejilerini değiştirdiklerini ve ofansif oyuncularını sahaya sürdüklerini ancak buldukları pozisyonları değerlendiremeyince maçtan yenik ayrıldıklarını belirterek, "Sivasspor, hak etmiş olduğu bir galibiyet aldı. Tebrik ediyorum" dedi.

Hakem Mustafa Kamil Abitoğlu'nun karşılaşmanın skoruna direkt etki edecek bir kararı olmadığını belirten Şensoy, Abitoğlu'nun takdir haklarını Sivasspor'dan yana kullandığını iddia etti. (AA)


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Sivasspor

  ,

  Oyun

  ,

  Galibiyet

  ,

  İddia

  ,

  gol

  ,

  hakem