Futbolun mucitleri zafer sarhoşu

'Manchester United, Roma'yı 7-1 yenecek...' Önceki gece Old Trafford'ta oynanan Manchester-Roma mücadelesi öncesi ortaya böyle bir iddia atılsa herhalde kimse inanmazdı.

MANCHESTER - 'Manchester United, Roma'yı 7-1 yenecek...' Önceki gece Old Trafford'ta oynanan Manchester-Roma mücadelesi öncesi ortaya böyle bir iddia atılsa herhalde kimse inanmazdı. Ancak 'Rüyalar Tiyatrosu'nda United tarihi bir zafere imza atarak 2-1 rövanşında İtalyan ekibini 7-1'lik skorla kupanın dışına itti.
United-Roma maçının tarihi istatistiklerine gelince... United 1968'den bu yana Avrupa kupalarındaki en farklı galibiyetini elde etti. Bu maç ayrıca Devler Ligi tarihinin en farklı biten ikinci karşılaşması oldu. Daha önce 10 Aralık 2003 tarihinde İtalyan ekibi Juventus, Yunan Olympiakos'u 7-0 yenmişti. Roma ise Avrupa arenasında en ağır yenilgisini aldı.
Chelsea de İspanya'da tarih yazdı
Tarihi skora imza atan bir diğer İngiliz ekibi Chelsea'ydi. 'Mavililer', 40 yıl sonra Mestalla'da Valencia'yı deviren ilk İngiliz takım olup adını yarı finale yazdırdı. İlk maçta rakibiyle Stamford Bridge'te 2-2 berabere kalan Chelsea, rövanşta da 1-0 geri düşmesine rağmen normal sürenin uzatmalarında turladı. (Spor Servisi)