Futsal sponsor ilgisi bekliyor

Türkiye'de ilk olarak üniversitelerde 2000 yılında oynanmaya başlanan ve geçen yıl da A Milli Takımı kurulan Futsal, Türk sporseverlerin ilgisini bekliyor.

AYDIN - Türkiye'de ilk olarak üniversitelerde 2000 yılında oynanmaya başlanan ve geçen yıl da A Milli Takımı kurulan Futsal, Türk sporseverlerin ilgisini bekliyor. Futsal Milli Takım Antrenörü ve Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Reşat Kartal, "Futbola ilgi açısından, dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olan ülkemizde, futsal ilgisiz kalmayacaktır. Sponsorların erken davranmaları, kendi çıkarlarına olacaktır" diye konuştu.
Kartal, futsalın çok değişik kurallarının bulunduğunu, bu kurallar çerçevesinde seyirci ile iç içe olması nedeniyle Avrupa'da çok büyük ilgi gördüğünü vurgulayarak, "Geçtiğimiz yıl Adnan Menderes Üniversitesi'nin öncülüğünde Aydın'daki turnuvaya kızlarda ve erkeklerde toplam 54 takım katıldı. Her geçen gün büyüyen bir organizasyon oluyoruz" dedi. (Spor Servisi)