'G.Saray, F.Bahçe'den korksa iyi eder'

'G.Saray, F.Bahçe'den korksa iyi eder'
'G.Saray, F.Bahçe'den korksa iyi eder'
Roma Olimpiyat Stadı'nda 3-3 sonuçlanan Roma-Fenerbahçe maçı, Çizme basınında geniş yer buldu. İtalyan ekibinin performansı beğenilmezken, Fenerbahçe'ye övgüler yağdırıldı.

LA GAZZETTA DELLO SPORT: ERSUN YANAL'IN İSİTİFASI...

Francesco Totti, Fenerbahçe karşısında çok az ışık saçan şeyler yaptı. Kaptanın attığı ilk golden sonra, Türklerin gök gürültüsü 3 gol kazandırdı. Ersun Yanal'ın istifasıyla kötü deneyimler yaşamasına rağmen Türklerin ilk yarıda iki net gol pozisyonu elde etmesi tesadüf değil.  Roma'nın savunması tatmin etmiyor. 15 dakikalık bir kabus sonrası kendine gelebildiler. Türkler ise mütevazi değişiklerle yarışın gidişatını değiştirdi.  

İzlenimler ne mi? Cesare Prandelli'nin Galatasaray 'ı, Süper Kupa'da ezeli rakibinden (Fenerbahçe) korksa iyi eder. Garcia da çok çalışmalı. kazanan bir Roma için daha fazlası gerek. Maçın en iyileri Totti ve Gervinho iken, en kötüleri ise Astori ve Romagnoli oldu.

Roma'da gol yağmuru: 3-3

CORRIERE DELLO SPORT: CASTAN ÇIKTI, KUTLAMA BERBAT OLDU

Prandelli, Galatasaray'ı Roma'ya getirmek istemeyince, Fenerbahçe geldi. Maç berabere bitti. Bu sezon ilk kez taraftarının karışına çıkan Roma, rakibi Fenerbahçe'nin iki gol altında kalınca toparlandı. Roma hala çok çalışmalı, fizik durumunu iyileştirmeli. İlk yarıda takımı bir golle avantajlı hale geçiren Totti oldu. 35 bin taraftarın geldiği Open Day ile takımını tanıtan Roma memnundu. Bir kutlama akşamı oldu.  ABD 'de hafif sakatlık yaşayan Castan'ın 11. dakikada oyundan çıkmak istemesi sonucu kutlama berbat oldu.  

Roma'nın temposu düşüktü, sarı-kırmızılılardan bir adım daha önde olan Fenerbahçe ise topa nasıl hakim olacağını bildiğini gösterdi.  Dakikalar sonra bir dikenli tele dönüşen maç, Garcia'yı çok eğlendiriyor gibi görünmüyordu. Çok hatalar yapıldı ve Roma bir türlü hızlı bir çıkış yapamadı. Oyuncuların bacakları tutulmuş gibiydi.

'En rahat maçımız Fenerbahçe'

SALİH UÇAN'A 10 ÜZERİNDE 6.5 PUAN

Sahada 22 dakika kalan Salih Uçan, eski takım arkadaşları karşısında albenili klası ve Öklid geometrisini andıran hareketleriyle 10 üzerinden 6,5 puanı hak etti.

TUTTOSPORT: DAHA KÖTÜSÜ DE OLABİLİRDİ

Garcia'nın takımı oldukça hantaldı. Daha da kötüsü olabilirdi, ama maç 3-3 berabere bitti. Dün akşamki sonuç Garcia'yı hiç de endişelendirmişe benzemiyordu, sezon başlamadan önce çok çalışıp, hazırlanacaklarını söyledi. ESMA ÇAKIR (DHA)

Fenerbahçe şokta! Diego yetişmiyor