G.Saray isyan etti, F.Bahçe cevap verdi

G.Saray isyan etti, F.Bahçe cevap verdi
G.Saray isyan etti, F.Bahçe cevap verdi
Sarı-kırmızılı kulüp, sarı-kırmızılı takımın şampiyonluğu sonrası Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Store'a yapılan saldırı hakkında savcılığı suç duyurusunda bulundu. Galatasaray'dan "Alçakça saldırı" açıklaması gelirken, Fenerbahçe ise ezeli rakibinin zararını karşılayacağı iddiasına yanıt verdi.

Galatasaray 'ın resmi internet sitesinde, 'Kınama ve Açık Suç Duyurusu' başlığı ile yer alan açıklama şöyle:
"Dün gece Fenerbahçe Futbol Takımı’nın yıllardır özlemle beklediği şampiyonluğun ardından, Fenerbahçeli holiganlar tarafından Bağdat Caddesi’nde bulunan Galatasaray Store mağazasına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Bağdat Caddesi'nde Galatasaray nöbeti


Galatasaray kültürüne uygun olarak kutlama olgunluğunu göstermiş kulübümüzün, bu mesajdan yalnızca bir saat sonra saldırıya uğrayan mağazası, ticari bir işletme olmayıp, bulunduğu her yerde Galatasaray’ın kimliğini ve manevi varlığını temsil eden bir kurumdur.

Fenerbahçe formalı holiganlar tarafından gerçekleştirilen vandallık, yalnızca GS Store’daki maddi unsurlara karşı yapılmış olmayıp, asıl olarak kulübümüzün manevi şahsiyetine yönelik ahlaksızca ve alçakça bir saldırıdır.

Hizmet verdiği her noktada, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının güvencesinde bulunan GS Store mağazalarına yapılan saldırıyla ilişkin olarak tüm sorumluların en kısa zamanda bulunarak adalete teslim edilmesi ve yasaların öngördüğü en ağır cezalara çarptırılması için savcılığı suç duyurusunda bulunuyoruz.

Mağazamıza verilen hasarın ve saldırıya karışanların tümünün tespiti için kamera görüntüleri, suç duyurumuzla birlikte bugün savcılığa teslim edilecektir.

GS Store bayileri batma noktasında


Kulübümüzün, bütün hukuk birimlerini seferber ederek olayı bizzat takip etmesinin yanı sıra, saldırıyla ilgili yetkili makamların kamu davası açarak faillerinin bulunmasını ve cezalandırılmasını sağlaması da hukukun gereğidir.

Galatasaray Spor Kulübü, uğratılan maddi zarardan öte, manevi değerlerimize yapılan bu alçakça saldırıyı unutmayacak ve peşini bırakmayacaktır.

Bütün tahriklere rağmen, mücadelemizi; kimliğimize ve kültürümüze yakışan biçimde, hukuk kuralları içinde sürdüreceğimizi belirtir ve Galatasaray camiası olarak provokasyonlara gelmeyeceğimizin altını önemle çizeriz.

Holiganların gerçekleştirdiği bu vandallığın, bizden önce Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe camiası tarafından kınanmasını beklerdik. Daha önce benzeri pek çok olayda olduğu gibi, bu saldırı sonrasında da Fenerbahçe yönetiminden şu ana kadar en küçük bir tepki gelmemesi son derece üzücü ve düşündürücüdür. Türk sporunda şiddetin ve yasa dışılığın önlenmesi açısından son derece önem taşıyan bu olayla ilgili olarak, Fenerbahçe yönetiminin şu ana kadar sergilediği tavrı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

G.Saray'dan sert tepki: Vandallık

"GALATASARAY'IN ZARARINI KARŞILAYACAĞIMIZ HABERLERİ DOĞRU DEĞİL"

Fenerbahçe Kulübü'nün, Galatasaray Store'un uğradığı zararı karşılayacağı yönünde iddialar ortaya atıldı. Bu konuda Hürriyet'e açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Kiğılı, şu açıklamalarda bulundu;
"Biz Galatasaray Store ile rekabet içinde değiliz. Fenerbahçe taraftarları gidip Galatasaray Store'dan alışveriş yapmaz. Galatasaray taraftarı da Fenerium mağazalarından yapmaz. Bu yapılan kesinlikle bi provakasyondur. Fenerbahçe taraftarının böyle bir olayın içinde olmadığını biliyor ve tahmin ediyorum. Zaten aldığımız bilgiler de bu yönde. Galatasaray Store'un zararını karşılayacağımız haberleri ise doğru değildir."

G.Saray kafilesine F.Bahçe sürprizi