G.Saray maçında ilginç olay! Kırmızıyı geri aldı

G.Saray maçında ilginç olay! Kırmızıyı geri aldı
G.Saray maçında ilginç olay! Kırmızıyı geri aldı
Galatasaray, Torku Konyaspor karşılaşmasının 82. dakikasında çok ilginç bir pozisyon yaşandı.

RADİKAL - Orta hakem Barış Şimşek, kırmızı kart gösterdiği Selim Ay'a pozisyonun ofsayt olduğunu fark edince kartı geri aldı.
Karşılaşmanın 82. dakikasında orta sahadan aldığı topla hareketlenen Burak Yılmaz, Selim Ay'la girdiği ikili mücadele yerde kaldı. Bu pozisyon üzerine orta hakem Barış Şimşek, Torku Konyaspor'dan Selim Ay'a önce 2. sarı kartı daha sonra da kırmızı kartını gösterdi.

Ancak bu esnada yan hakemin uyarısını fark eden Barış Şimşek, kartını geri alarak pozisyonu ofsayt olarak tespit etti. 

MUSTAFA ÇULCU: BU ÇAĞDA BÖYLE HATA OLMAZ

Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, maça damga vuran bu pozisyon ve hakem Barış Şimşek'in performansı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, çarpıcı ifadeler kullandı. Yusuf Namoğlu başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu'nun 30. haftaya ulaşan Süper Lig'de 14. haftadan bu yana Şimşek'i 3 büyük kulübün maçlarına vermediğine dikkat çeken Çulcu, şu yorumu yaptı:

"Sarı kart öncesi ofsayt kararı doğru. Ancak burada daha önemli olan başka hususlar var... Çipli bayrak ve telsiz kulaklığın kullanıldığı böyle bir dönemde FIFA seviyesine gelmiş bir hakem böyle hata yapamaz. Yapmamalı.

"BARIŞ ŞİMŞEK 16 HAFTA 3 BÜYÜKLERİN MAÇINA VERİLMEDİ"

Yusuf Namoğlu başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu, Barış Şimşek'e 14. haftadan bu yana İstanbul 'un 3 büyük takımının maçını vermedi. 16 hafta sonra bir büyük takımın maçına atanan bir hakemin sahaya tedirgin çıkması son derece normaldir. Barış Şimşek 'hata yaparım' korkusuyla maç yönetti ve bu psikoloji de sahaya yansıdı."