G.Saray ve F.Bahçe'ye barış çağrısı

G.Saray ve F.Bahçe'ye barış çağrısı
G.Saray ve F.Bahçe'ye barış çağrısı
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Galatasaray ve Fenerbahçe'nin birbirine takındğı olumsuz tavrın yeniden barış ortamına dönmesi için çağrıda bulundu.

TSYD'nin açıklaması şöyle:
" Spor 'umuzun iki güzide kulübü, elde ettikleri tarifi imkansız başarılar, yetiştirdikleri sporcular, Avrupa'da ve Dünya 'da başarıdan başarıya koşup ülkemizin yüzakı olan Galatasaray ve Fenerbahçe kulübünün son zamanlarda yaşadığı gerginlik bizleri sonsuz bir üzüntüye sevk etmektedir.

Fenerbahçe'den ağır tepki: Galatasaray bizim için yok hükmünde


Galatasaray 1905'ten bu yana, Fenerbahçe 1907'den bu tarafa sporumuzun öncüsü olmuş, onlar varoluşları ile ulusumuzun göğsünü kabartmakla kalmamış daima ileri adımlar atarak yurt dışındaki sesimiz olmuşlardır. Ne yazık ki son zamanlarda kimsenin asla tasvip etmeyeceği, kabullenemeyeceği olaylar zinciri Türkiye 'nin Dünya platformu üzerindeki itibarını zedeleyecek boyuta ulaşmıştır. Bu durumu düzeltecek olan yine Camialarıdır, Başkanlarıdır, Yönetimleridir ve bu kulüplere gönül veren milyonlarca taraftarlarıdır. Hepimiz biliyoruz ki şiddetle bir yere varamayız. Birbirimizi, kırarak, inciterek varacağımız yer bir başarı halkası değil, sadece geride bırakacağımız kötü bir mirastır.

Mahmut Uslu'ya yumruk atan kişi


Şöyle bir gözümüzün önüne getirelim Galatasaray ve Fenerbahçe’nin efsaneleri olan rahmetli Metin Oktay ile uzun ömürler dilediğimiz Can Bartu'nun forma değişimini. Üzerlerine geçirdikleri rakip takımın formaları ile Dünya'ya verdikleri barış mesajının başka bir örneği yoktur. Öyle bir ortamdan, böyle ortama gelmek sadece biz medya mensuplarını değil Türkiye'nin ortamını derinden sarsmaktadır.

Bu vesileyle Akl-ı Selim'in galip geleceği umudunu hala taşıyoruz. Gerek Galatasaray, gerekse Fenerbahçe'nin yeniden bir barış ortamını sağlayıp, tribünlerde dostça oturup müsabaka izleyeceği günleri özlemle bekliyoruz. Bu çağrımızı en kısa zamanda görebilmek en büyük umudumuzdur.

Unutmayalım ki, sizlerin sarmaş-dolaş olması ülke sporunun yurt dışındaki propagandasını olumlu bir biçimde etkileyecektir." (DHA)

'Yumruk atmadım, makas aldım'