G.Saray ve Trabzonspor'a ağır sözler

G.Saray ve Trabzonspor'a ağır sözler
G.Saray ve Trabzonspor'a ağır sözler
TFF Yedek Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu ile Galatasaray'a sert bir dille eleştirdi.

BEŞİKTAŞ , BU SEZON OLİMPİYAT'A GİDİYOR

Haber1903'e konuşan Yemen Ekşioğlu, kura çekiminden sonra oynanacak stadın açıklanacağını belirterek, " Fenerbahçe Kulübü, ' Galatasaray izin verirse size izin veririz', Galatasaray ise 'Kesinlikle buraya giremezsiniz' diyor. Zaten son 3 senedir derbi karşılaşmaları dışında taraftar sayımız 15.000'i geçmiyor. O yüzden Kasımpaşa Stadı idealdi. Fakat onlar da öyle şartlar ortaya sürüyor ki, bu şartlarda olması çok zor. Beşiktaş, bu sezon maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Kura çekiminden sonra oynanacak saha açıklanacak. Bizler kulüplerden taahhütname istiyoruz. Bu taahhütnamelerde oynanacak stadı kulüpler yazıyor. Bu yüzden Beşiktaş, bu sezon Olimpiyat'a gidiyor" dedi.

Beşiktaş tarihinde bir ilk


ASALAK ONUN SÜLALESİDİR

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi ve kongre üyesi Taner Aşkın'ın TT Arena hakkında yaptığı açıklamaları eleştiren Ekşioğlu, "Galatasaray'da 2 tane kan emici, sülük var. Adam çıkmış "Asalaklar çıkmadan bu stadın tapusunu almak lazım"diyor. Sanki babasının tapulu malı. Galatasaray'ın etrafındaki o bazıları gider yapıyorlarsa onlar merak etmesin o gider kısa zaman içerisinde giderilir. Gerekli cevaplar da verilir. Galatasaray'ın TT Arena'da kullanım hakkı var. Buranın tapusu Beden Terbiyesi Spor Genel Müdürlüğü'nün. Oraya üst kullanım hakkı veriliyor. Zaten Galatasaray, bu konuda verdiği taahhütnameleri yerine getiremiyor. Kiralarını bile ödemiyor. Bu yüzden Galatasaray'ın buradan dolayı başı ağrıyacak. Önce kendi çöplüklerine baksınlar. Millete laf atmasınlar. Beşiktaş takımını kastederek terbiyesizlik yapmasın. Asalak senin babandır. Yıllarca devleti sömürdünüz, kanını emdiniz. Şimdi bir de çıkmışlar Beşiktaş'ı ağzına alıyorlar. Bunların iki yakası bir araya gelmeyecek. Beşiktaş'ın vebali büyük. 1980 ile 19994-95 tarihleri arasında onların o kadar çok vebali var ki, önce onları temizlesinler. Asalakmış? Asalak onun sülalesidir. Beşiktaş, hiçbir zaman asalak olmamıştır. Beşiktaş, Çırağan Saray'ından çıkarken bile devletini düşünerek çıkmıştır" dedi.

HADDİNİ BİLMESİ LAZIM

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun haddini bilmesi gerektiğini söyleyen Yemen Ekşioğlu, "Trabzonspor Kulübü Başkanı 'Akım derken bokum' diyor. Ben kendisini çok severim, arkadaşımız. Fakat onun da biraz frene basması lazım. Nasıl benim şekerim yükseldiğinde frene basamıyorsam, o hiç basamıyor. Onun biraz haddini bilmesi lazım. Aslında ona kalsa Tolga'yı dünden verecek. Parasızlıktan kıvranıyorlar, bahane arıyor. Beşiktaş Kulübü, Tolga'yı değil, keşke Onur'u alabilse" dedi.

Franco'dan taraftara övgü


BEŞİKTAŞ, HILBERT'İN AÇIĞINI ÇOK HİSSEDECEK

Defansa çözüm bulunamadığını belirten Ekşioğlu, "Sezer, transferine karşıyım. Çünkü 2 senede toplasan 5 maç oynamış bir oyuncuya garanti para 1 Milyon euro ve gerisi maç başı gibi bir lüks yok. Fenerbahçe'ye 1.5 Milyon euro verildi. Beşiktaş'ın bu bölgeye ihtiyacı yoktu. Önder Özen'in çalışmaları hoşuma gidiyor. Bilic hoca da Beşiktaş takımının kalbura dönmüş defansından bahsediyor. Sol tarafta 5-6 tane futbolcu var. Beşiktaş'ın derdine dermanlar mı? Değiller. Sağ tarafta sana sıkıntı yaratmayan ve iş ahlakı çok iyi olan Hilbert gönderiliyor. Hilbert'in açığını Beşiktaş çok hissedecek. Defansa yine çözüm bulunamadı. Kaleye kimi alırsan al, dikiş tutmaz. Defansın sağlam olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Hilbert'ten 2 yıllık imza