G.Saray'dan açıklama: Terim-Mancini kıyası...

G.Saray'dan açıklama: Terim-Mancini kıyası...
G.Saray'dan açıklama: Terim-Mancini kıyası...
Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, teknik direktör Mancini'nin gerçek yeteneklerini sezonun ikinci yarısında göstereceğini söyledi.

İSTANBUL (AA) - Şükrü Ergün, alınan her kötü sonucun ardından olduğu gibi, Şampiyonlar Ligi'nde 4-1 kaybedilen Real Madrid maçı sonrasında da Fatih Terim ile Roberto Mancini arasında kıyaslamalar yapıldığını dile getirerek, bütün bunların Galatasaray üzerine oynanmaya çalışılan bir oyunun parçası olduğunu savundu.

'Sen anlatırsan gol olur' dedi ve...


Bu tip kıyaslamaları iyi niyetli bulmadıklarını dile getiren Ergün, "Kadromuzdaki eksikleri giderdikten, ekibimizi daha da güçlendirdikten sonra ikinci yarıda Mancini'nin gerçek kabiliyetlerini ve Galatasaray'ın gerçek gücünü herkes görecek. Liderle aramızdaki 9 puanlık fark da kapanacak" diye konuştu.

"REAL MADRID'İN 10 KİŞİ KALMASI BİZİ ÜMİTLENDİRMİŞTİ"

Şükrü Ergün, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynadıkları ve 4-1 kaybettikleri Real Madrid maçını değerlendirirken, rakibin 10 kişi kalmasının kendilerini ümitlendirdiğini aktardı.

"Rakibimizin 10 kişi kalması ümitleri artırdı ama eksik de olsa karşınızdaki Real Madrid" diyen Ergün, "Bu gerçeği gözden kaçırmamak lazım. Bence Galatasaray gerçek gücünü sahaya yansıtamadı. Defansta çok gereksiz, talihsiz aksamalarımız oldu. Bu kadar golü de o yüzden yedik. Hiçbir oyuncumuzun yüzde 100 kapasitede oynayabildiğini söyleyemeyiz. Talihsiz bir geceydi" değerlendirmesinde bulundu.

İspanyol ekibine yenilmelerine karşın, "Devler Ligi"nde kendileri için bir şeyin değişmediğini anlatan Ergün, "Real Madrid maçından ne sonuç alırsak alalım, son maçımızda Juventus'u yenmek zorundaydık. Değişen bir şey yok. Şampiyonlar Ligi'nde yolumuza devam edebilmek için kendi seyircimiz önünde Juventus'a karşı kazanmamız gerekiyor. Yolumuz hala açık" şeklinde görüş belirtti.

121 maç sonra Cimbom'a patladı


"ERAY'IN ÜZERİNE BU KADAR GİDİLMEMELİ"

Şükrü Ergün, Real Madrid maçında yenilen bazı gollerde hatalı olduğu gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olan genç kaleci Eray İşcan'ı savundu.

Eray'ın üzerine bu kadar gidilmesini doğru bulmadığını vurgulayan Ergün, "Burada çok genç bir oyuncudan bahsediyoruz. Bu aşamada Muslera'nın sakatlığından dolayı mecburen kaleye geçen Eray'ın üzerine bu kadar gidilirse, gelecekte parlak kariyer sahibi olabilecek bir gencin önünü kesmiş oluruz" diye konuştu.

Melo'dan şaşırtan açıklama