G.Saray'dan Demirören'e yaylım ateşi

G.Saray'dan Demirören'e yaylım ateşi
G.Saray'dan Demirören'e yaylım ateşi
Sarı-kırmızılı kulübün Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, 1-1 sonuçlanan Çaykur Rizespor sonrası TFF'ye sert tepki gösterdi

Radikal.com.tr - Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, "Bu maçta dikkat edilmesi gereken bir nokta var. TFF tarafındna özel bir görevle görevlendirilmiş bir hakem kadrosu olduğunu düşünüyoruz. Galatasaray üzerine oynanan tüm oyunlar özellikle Demirören'in sahibi olduğu medya grubu tarafından sunuluyor. Galatasaray kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Futbol Federasyonu, Türk futbolunu ve Galatasaray'ı belli bir seviyenin altına çekmeye çalışıyor. Galatasaray'ı karıştırmaya çalışıyorlar. Görevi Galatasaray'ın önünü kesmek olan bir federasyon var" dedi.

Ünal Aysal'dan 'prim' itirafı


Teknik direktör Fatih Terim'e Milli Takım'ın başına geçmesi için izin verilmesine açıklık getiren Ergün, "İzin vermesek ne olur? Hocanızı askere alır gibi federasyonda görevlendirebiliyorlar. Taraftarımıza hatırlatmak istiyorum; Talimatta yer alan 14. maddeye göre, TFF istediği anda istediği teknik direktörü milli takımlarda görevlendirebilir. Başkan 'İstemiyoruz' dese de bir şey olmayacaktı. TFF 'Hayır desen ne olur' diyecekti. Demirören 'Sözleşme yok' diyor, ama UEFA'nın sitesinde sözleşme olduğu yazıyor" ifadelerini kullandı.

Yeni teknik direktör konusunda ise Ergün, "Fatih Terim bu camianın önemli bir ismidir ve adını altın harflerle tarihe yazdırmıştır. Yeni hocayı bu maç sonrası açıklamayı düşünüyorduk, ama yetişmedi. Ayrıca Roberto Mancini'den vazgeçmedik. Kendisi teknik direktör adayları arasında yer alıyor" şeklinde konuştu.

Sneijder'den 'kavga' açıklaması

'Kimse Burak'ı suçlamasın'