G.Saray'dan sert tepki; Yandaş medya

G.Saray'dan sert tepki; Yandaş medya
G.Saray'dan sert tepki; Yandaş medya
Sarı-kırmızılı kulüp, "Roberto Mancini ile Fatih Terim görevden alınmadan önce görüşüldüğü" iddiasına yanıt verdi.

Galatasaray 'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
Bugün AMK gazetesinin kapak sayfasında son günlerde alışılmışın çok çok üzerine çıkan gerçekdışı haberlere bir tanesi daha eklenmiştir. 'İlk temas 20 Ağustos’ta' başlıklı yazıda yeni teknik direktörümüzle Fatih Terim konusunda Yönetim Kurulu’muzun aldığı karardan önce görüşüldüğü intibaını vermek için uydurulmuş, gerçek dışı bir bilgi yer almaktadır. Bu tür aslı astarı olmayan uydurma haberlerin hangi amaçla yayımlandığı hepimizin malumudur. Diğer bazı yandaş medya kuruluşları gibi AMK gazetesinin de özellikle son dönemde bu tür asılsız ve maksatlı haberlere sık sık başvurduğuna tüm camiamızın dikkatini çekmek ve bu tür yalan ve kasıtlı haberlerin yer aldığı organlar konusunda camiamızın son derece duyarlı olacağından emin olduğumuzu belirtmek isteriz."

Ümit Davala'dan duygusal veda

"MANCINI'NİN HERHANGİ BİR ŞARTI OLMADI"

Kulüpten yapılan bir diğer açıklamada ise "Mancini'nin takımda operasyon yapmak istediği" şeklindeki haber yalanlandı.

Açıklama şöyle:
"Bugün Sabah gazetesinin 36. sayfasında Bülent Timurlenk imzalı 'Operasyon İstiyorum' başlıklı yazıda sanki Teknik Direktörümüz Roberto Mancini’ye aitmiş gibi gösterilen şartların gerçekle en ufak ilişkisi yoktur. Tümüyle hayal mahsulu olan haberde yer alan hiç bir konuda Mancini’nin herhangi bir şartı ya da isteği olmamıştır. Yeni Teknik Direktörümüzü uydurma haber ve karalamalarla yıpratmak isteyenlerin hangi amaca hizmet ettikleri aşikardır.

Yine aynı amaçla pek çok yayın organında Teknik Direktörümüzle yapmış olduğumuz kontratın mali çerçevesi SPK’ya bildirdiğimizin çok dışında çarpıtılarak ve abartılarak yansıtılmaktadır. İtibar edilmemesini camiamızdan önemle rica ederim."

Tugay Kerimoğlu kararını verdi