G.Saray'dan taraftarı kızdıran karar

G.Saray'dan taraftarı kızdıran karar
G.Saray'dan taraftarı kızdıran karar
Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Murat Özyer, bütçede küçülmeye gidileceğini doğruladı. Twitter üzerinden açıklama yapan Özyer, bazı oyunculardan indirim talep ettiklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı yönetim, basketbolda bütçeyi geçen seneye oranla düşürdü. Kontratı süren Arroyo, Erceg, Sinan ve Furkan’ın aldıkları yıllık bedelin dışında bütçenin kalan bölümü için de bazı basketbolculardan indirim talep edildi.

NTV Spor 'da yer alan habere göre; Basketbol Şube Sorumlusu Murat Özyer, bütçede küçülmeye gidildiğini sosyal medya üzerinden doğrularken, anlaşmalı oldukları basketbolculardan sözleşmelerinde bazı indirimler istediklerini belirtti.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Özyer, "Bu yeni durum karşısında oyuncularımız düşünmek için süre istedi. Birkaçı teklifimizi kabul etti. Diğerleri de bu hafta içinde haber verecek. Hedefimiz 9 kişilik bir rotasyon yerine bu sayıyı 12'ye çıkarmak" ifadelerini kullandı.

Bütçenin ne kadar olduğundan çok, nasıl kullanıldığının önemli olduğuna vurgu yapan Murat Özyer, "Bu konuda uzman bir koçumuz var. Bazı riskleri alarak hem Euroleague'de hem de Türkiye Ligi'nde iddialı olmayı hedefliyoruz" dedi.

Erkek takımının isim sponsorunun Ağustos ayında netlik kazanacağını belirten Özyer, kadın takımına ise yine Odeabank’ın sponsor olacağını söyledi.

"TARAFTAR ELEŞTİRİ YAPMAKTA HAKLI"

Bütçedeki düzenlemeler nedeniyle transferlerini henüz açıklayamadıklarını aktaran Murat Özyer, "Taraftar eleştiri yapmakta haklı. Son 2 senede görmeye alıştıkları mücadele ve başarıyı tekrar edeceğimize inanıyoruz" şeklinde konuştu.