G.Saray'ın ateş püskürdüğü hakem konuştu

G.Saray'ın ateş püskürdüğü hakem konuştu
G.Saray'ın ateş püskürdüğü hakem konuştu
Sarı-kırmızılı yönetimin son maça atanması üzerine adeta çılgına döndüğü Recep Ankaralı, "İkinci maçta iyi yönetim gösterdik. Kariyerim ortada" dedi.

Galatasaray Kulübü'nün, Fenerbahçe Ülker ile bugün oynanacağı maça çıkmama kararında, iki gerekçeden biri olarak ortaya koyduğu hakem Recep Ankaralı, Hürriyet Gazetesi'nden Tolga Yenigün'ün haberine göre; sorularını yanıtladı.

"Türkiye'de değil Avrupa'da oynayacağız"


Sarı-kırmızılıların en büyük itirazı olan kendi yönettiği final serisinin Ülker Arena’da oynanan ikinci maçı hakkında Ankaralı, “O maçla ilgili Ergin Ataman da açıkladı. Faul olduğunu düşündüğü pozisyona kadar derbiyi iyi yönettiğimizi kendi söyledi. Hakem üçlüsü olarak iyi yönettik. Bize görev verilir, maçı yönetiriz. Bizim için her şey soyunma odasında biter. Sonraki maça konsantre oluruz” diye konuştu.

"KARİYERİM ORTADA"

Hakemlik kariyerini herkesin bildiğini söyleyen Recep Ankaralı, “İki Dünya Şampiyonası, iki Avrupa Şampiyonası’nda görev yaptım. 3 Euroleague Final Four’u, 1 Euroleague finali, 1 Eurocup finali, 2 Koraç Kupası finalini yönettim. Ronchetti Kupası finali, 2012 Olimpiyatları’ndaki ABD-Arjantin yarı finalinde vardım.
Bir hakemin yöneteceği en üst düzey müsabaka olan kıtalar arası şampiyonluk maçını da eylül ayında Brezilya’da yöneteceğim” ifadesini kullandı.

ANKARALI’NIN SON 3 SEZONKİ DERBİLERİ
09.06.2011
- G.Saray-F.Bahçe: 97-93
(Play off final)
17.06.2011
- G.Saray-F.Bahçe: 88-91
(Play off final 5. Maçı)
30.12.2011
- F.Bahçe Ülker-G.Saray: 80-79
(Lig)
05.06.2014
- F.Bahçe-G.Saray: 74-73
(Play off final)

Galatasaray: Kararımızın arkasındayız