G.Saray'ın rakibine suç duyurusu

G.Saray'ın rakibine suç duyurusu
G.Saray'ın rakibine suç duyurusu
Türk taraftarların biletlerini iptal eden Kopenhag Kulübü hakkında polise suç duyurusunda bulunuldu ve imza kampanyası başlatıldı.

Ünsal TURAN / KOPENHAG (DHA) - Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinden FC Kopenhag, bazı bilet satışlarının güvenlik nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Bunun üzerine biletleri iptal edilen Türk taraftarlar, kulüp hakkında ayrımcılık yapıldığı gerekçesiyle polise suç duyurusunda bulundular. Danimarka medyası ve hukukçular, Türklerin isimleri nedeniyle biletlerinin iptal edilmesinin ayrımcılık içerdiği görüşünde birleştiler.

Lippi'den Galatasaray uyarısı


AVUKAT FİRMASINDAN KULÜBE UYARI

FC Kopenhag Kulübü'nün, sadece Türkler değil, yabancı ismi olan tüm futbolseverlerin biletlerini iptal ettiği ortaya çıktı. K.I Consulting & Law. Adlı avukat firması, kulüp hakkında dava açabileceği uyarısında bulundu. Avukat Kevni Iljazovski, "Biletleri iptal edilen o kadar çok kişiden şikayet aldık ki hepsini okuyamaya fırsat bulamadık. Kulübün yaptığı ayrımcılıktır ve kulüp yöneticileri hakkında dava açmaya hazırlanıyoruz" dedi.

ÜNLÜ FUTBOLULARIN BİLETLERİ DE İPTAL

Bileti iptal edilenler arasında Danimarka liglerinden top koşturan yabancı isimli ünlü futbolcular ve politikacılar da bulunuyor. Denizlispor forması giyen eski Kopenhag'lı Bayram Fetai, satın aldığı biletin iptal edildiğini söyledi.

KOPENHAG'A KARŞI İMZA KAMPANYASI

Akademisyen Türk Gençleri Derneği (ONE) Başkanı Musa Kekeç, 3 maç için paket satın aldığını ancak iki gün sonra satın aldığı biletlerin adı nedeniyle iptal edildiğini öğrendiğini belirterek, kulübe karşı imza kampanyası başlattığını söyledi.

Sneijder için ManU itirafı


Musa Kekeç, şimdiden 200 kişinin FC Kopenhag Kulübü'nün ayrımcı bilet politikasını proteste etmek için imza verdiğini belirterek "Ben Türk kökenli biri olarak tabi ki Galatasaray’ı desteklerim. Ama bu demek değildir ki burada yaşayan biri olarak FC Kopenhag’ı desteklemem. Biletlerimizin sadece Türk ismi taşıyoruz diye iptal edilmesi kabul edilemez bir uygulama. Adım Türk adı olabilir, ama ben Danimarka vatandaşıyım. Biletlerimizin onaylanması için FC Kopenhag’ı desteklemek zorunda mıyız? Ben bir kenara oturup beklemem. 900’ün üzerinde kişi isimleri nedeniyle satın aldıkları biletlerin iptalinden şikayetçi. Bu nedenle imza kampanyası başlattım. Güvenlik önlemlerini anlayışla karşılayabilirim, ama isimlerimiz nedeniyle ayrımcılığa uğramayı kabul edemem" şeklinde konuştu.

FC Kopenhag’ın Türklere karşı uyguladığı bilet politikası medyada da eleştiri konusu olurken, sosyal paylaşım siteleri üzerinden de FC Kopenhag’ın bilet politikası eleştirildi.

Eskişehir'de bitmeyen dostluk!