G.Saraylı oyunculara hırsızlık şoku

G.Saraylı oyunculara hırsızlık şoku
G.Saraylı oyunculara hırsızlık şoku
Galatasaray Liv Hospital'in üç oyuncusunun çantaları, Cenk Akyol'un otomobilinin bagajından çalındı. Hırsızlar polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Murat DELİKLİTAŞ / İstanbul (DHA) - Uşak'ta gerçekleştirilen Basketbol Süper Toto Türkiye Kupası Eleme Grubu maçları için dün akşam Denizli'ye uçan Galatasaray Liv Hospital takımı oyuncuları Cenk Akyol, Ender Arslan ve Carlos Arroyo, havalimanına gitmeden önce Akyol'un otomobiliyle Yeşilköy'de bir restorana gittiler. Basketbolcular yemek yerken, Savaş Ş. ile kardeşi Şahin Ş., Cenk Akyol'un yol üzerine park ettiği otomobilin bagajını açtıktan sonra içlerinde kimlik belgeleri, giysi, kişisel bakım ürünleri, elektronik eşyalar ve bir miktar para bulunan basketbolculara ait çantaları alarak kaçtı.

Yemek sonrası otomobille havalimanına giden üç basketbolcu, bagajı açınca çantalarının çalınmış olduğunu gördüler. Cenk Akyol, Ender Arslan ve Carlos Arroyo, polise başvuramadan uçağa binerek takımla birlikte Denizli'ye gitti. Galatasaray Liv Hospital takımı Denizli'den karayoluyla basketbol karşılaşmalarının yapılacağı Uşak'a geçti.

Basketbolcuların çantalarını çalarak izlerini kaybettiren hırsız kardeşler Savaş Ş. ile Şahin Ş., polisin dikkati sayesinde tesadüfen yakalandı. Kuştepe'de uygulama yapan Motorize Polis Timi, şüphelenerek iki kardeşin içinde bulunduğu taksiyi durdurdu. Ş, kardeşleri taksiden indiren polisler kimlik kontrolü ve üst araması yaptı. Yapılan aramada Savaş Ş.'nin üzerinden Carlos Arroyo'nun ehliyeti ve kredi kartı çıktı. Arroyo'nun basketbolcu olduğunu anımsayan bir polis memuru, arama motoruna ismini yazarak Galatasaray Liv Hospital oyuncusu olduğunu öğrendi.

Bunun üzerine sorgulanan ve yaptıkları hırsızlığı itiraf eden iki kardeş gözaltına alındı. Hırsız kardeşler daha sonra polislere çantaları sakladıkları yeri gösterdi. Motorize Polis Timi ekipleri, çantaları kontrol ederek çalınan giysi, kimlik bilgileri, kişisel bakım ürünleri ve yaklaşık 3 bin lirayı buldu. Hırsızlar, 3 basketbolcuya ait cep telefonu, cep bilgisayarı ve taşınabilir müzik çalarları ise nereye attıklarını bilmediklerini söyledi.

Savaş Ş. ile Şahin Ş.'yi Kuştepe Polis Merkezi'ne teslim eden Motorize Polis Timi polisleri, Galatasaray Kulubü'ne ulaşarak hırsızları yakaladıklarını bildirdi. Kulüp yetkilileri menajer Ömer Yalçınkaya'yı arayarak durumu bildirdi. Yalçınkaya daha sonra polis merkezini telefonla arayarak polislere bizzat teşekkür etti.