G.SARAYLI YILDIZ YOĞUN BAKIMDA Jawai korkuttu

G.SARAYLI YILDIZ YOĞUN BAKIMDA
Jawai korkuttu
G.SARAYLI YILDIZ YOĞUN BAKIMDA
Jawai korkuttu
Olympiakos maçında boynuna darbe alan Galatasaray Liv Hospital oyuncusu Nathan Jawai yoğun bakıma alındı. Tedavi sürüyor.

Galatasaray Liv Hospital’ın başarılı oyuncusu Nathan Jawai dün geçirdiği rahatsızlıkla camiaya korku dolu saatler yaşattı. Takımının Olympiakos’a sahasında 78-67 yenildiği maçta 22 sayı atarak Eurolig kariyer rekoru kıran 27 yaşındaki oyuncu karşılaşmanın ardından baş dönmesi, sol kolunda ve bacağında uyuşma şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Anjiyo sonrasında kalbinde herhangi bir damar tıkanıklığı bulunmadığı tespit edilen Avustralyalı oyuncu, maçta yüzüne darbe aldığını belirtince, doktorlar bilgisayarlı beyin tomografisi uygulamasıyla durumu kontrol ettiler. Detaylı tetkiklerin ardından 27 yaşındaki oyuncunun boyun travması geçirdiği açıklandı. 

Karar gelecek günlerde

Hayati tehlikesi bulunmayan ancak müşahade altında tutulmaya devam edilen Jawai’nin basketbol kariyerine devam edip etmeyeceği, önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Jawai’nin Olympiakos maçında yüzüne gelen bir darbeden korunmak isterken refleks bir hareket yaptığını belirtirken, “Bu hareket sonucunda da boynunda bir travma oluşmuş. Hastanede birtakım tetkikler yapıldı ve anjiyo gerçekleştirildi. Oyuncumuzun durumu şu an itibarıyla gayet iyi, ancak müşahede altında tutulmaya devam edecek” dedi.

Kalp büyümesi vardı

Yıldız oyuncu 5 sene önce NBA’de Toronto Raptors forması giydiği dönemde de kalbinden rahatsızlık geçirmiş, kalp büyümesi nedeniyle bir süre tedavi görmüştü. Jawai, mayıs ayında ayağındaki sakatlık nedeniyle ameliyat olmuş ve sıkı bir çalışma programının ardından yaklaşık 10 kilo vererek 140 kiloya düşmüştü.