G.Saraylılar dava açtı! Madrid de şokta

G.Saraylılar dava açtı! Madrid de şokta
G.Saraylılar dava açtı! Madrid de şokta
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinden Kopenhag'a dava açıldı. Ancak Danimarka kulübü, Real Madrid taraftarlarına da aynı çağrıda bulundu.

Ünsal TURAN / KOPENHAG (DHA) - Danimarka Eşitlik Kurulu, Avukat Hassan Mahmood'un müracaatı üzerine Şampiyonlar Ligi maçı için bilet alan Türklerin biletlerini iptal eden FC Kopenhag Kulübü hakkında dava açtı.

Galatasaray'dan Bruma açıklaması


Hassan Mahmood, Eşitlik Kurulu başvurusu hakkında yaptığı açıklamada, "FC Kopenhag yönetimi, biletlerin daha önce yaşanan olaylar nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Öyle olsaydı tüm biletler iptal edilirdi. Sadece isimleri nedeniyle göçmenlerin biletleri iptal edilmezdi. Burada yapılan bir ayrımcılık var. Bu nedenle Eşitlik Kurulu'na hukuksal başvuruda bulundum. Şahsen bilet almadım, ama aldığı bilet iptal edilen 80 kişi bana başvurarak dava başvurusunda bulunmamı istedi. Eşitlik Kurulu'na başvurduğumu sosyal medyada duyurduktan sonra da yüzlerce müracaat başladı. Henüz açamadığım mektuplar var" dedi.

Sadece Avukat Hassan Mahmood değil, bir çok özel şahıs ve hukuk bürosundan şikayetler aldıklarını bildiren Kurul, şikayetlerin bu sabahtan itibaren incelenmeye başlandığını, kulübe ağır bir ceza verilebileceğini belirtti.

G.Saray'ın rakibine suç duyurusu


REAL MADRİD TARAFTARLARINA ŞOK

FC Kopenhag Kulübü, sadece Türklerin biletlerini iptal etmekle kalmadı. Türkler ve diğer göçmenlerden gelen tepkilerden sonra Real Madrid taraftarlarına da "Maça gelmeyin" çağrısı yaptı.

FC Kopenhag Sözcüsü Daniel Rommedahl, sadece Galatasaray taraftarları değil, Real Madrid taraftarları konusunda da güvenlik önlemlerini almak zorunda olduklarını ifade ederek, "Parken Stadyumu'nda rakip takım taraftarların oturacağı yer bellidir. Rakip taraftarlar için yaklaşık 1900 yer yani kapasitenin yüzde 5'i ayrılmış durumda. Kurallar herkes için aynıdır. Sadece Galatasaray değil, Real Madrid taraftarlarının biletlerini de iptal ettik. Rakip takım taraftarları bilet almak için kendi kulüplerine müracaat edecekler. Rakip takım forması ile maça girmek isteyenler kapıdan alınmayacak. Real Madrid taraftarları maça hiç gelmesin" şeklinde konuştu.

Galatasaray'a neden gelmedi?