Gakgoş'tan fair-play vurgusu

Gakgoş'tan fair-play vurgusu
Gakgoş'tan fair-play vurgusu
Elazığspor Sportif Direktörü Yasir Elmacı, "En az puan kadar önemli olan oyunun fair-play çerçevesinde tamamlanmasıdır" dedi.

ELAZIĞ (AA) - Yasir Elmacı, Spor Toto Süper Lig'de ilk hafta Akhisar Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacaklarını hatırlatarak, bu maçtan puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Centilmence mücadelenin önemine dikkati çeken Elmacı, "Her takım çıktığı maçtan puanla ayrılmak ister, biz de bunu istiyoruz. Şunu biliyoruz ki ligin ilk maçı her zaman zordur ama en az puan kadar önemli olan bir şey var ki o da oyunun fair-play çerçevesinde tamamlanmasıdır. Biz kulüp olarak bunu önemsiyoruz" diye konuştu.

Hazırlık maçlarında eksik gördükleri mevkilere yeni transferler yapacaklarını belirten Elmacı, hafta sonuna kadar bir ya da iki futbolcuya daha imza attırmayı planladıklarını kaydetti.

Teknik Direktör Trond Sollied'in takımdan memnun olduğunu ifade eden Elmacı, takımın gün geçtikçe daha iyi olacağına inandığını söyledi.

Akhisar Belediyespor maçı hazırlıklarını Ankara 'da sürdüren takımın bu akşam Manisa'ya gideceğini aktaran Elmacı, "Takımda eksiğimiz yok, hazırlıklara Manisa'da devam edeceğiz. Yeni transferimiz Youssouf Hadji de imzayı attıktan sonra eşyalarını toplamak üzere ülkesine gitti, çalışmalara yarın katılacak" dedi.

Hadji'nin forma giymeye hazır olduğunu belirten Elmacı, Faslı futbolcunun yaklaşık bir aydır eski takımıyla kampta olduğunu ve Akhisar Belediyespor maçında Sollied'in şans vermesi durumunda oynayabileceğini söyledi.