Galasaray'da kriz! 6 oyuncudan ihtarname

Galasaray'da kriz! 6 oyuncudan ihtarname
Galasaray'da kriz! 6 oyuncudan ihtarname
Galatasaray Liv Hospital'da yine kriz çıktı. Kulübe ihtarname çeken 6 oyuncunun, 1 Kasım'a kadar ödeme yapılmazsa serbest kalma işlemlerini başlatacakları belirtildi.

Sarı-kırmızılılarda geçtiğimiz sezon yaşanan ödeme krizi yine boy gösterdi. Seçim sürecindeki kulüpte, basketbolculara bu yıl hiç ödeme yapılmaması, geçen yıldan alacakların olması ve final serisinin sonunda söz verilen primin ödenmemesi oyuncuların sabrını taşırdı.

Galatasaraylı Nolan Smith, Ergin Ataman'a havlu fırlattı


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Carlos Arroyo, Ender Aslan, Furkan Aldemir, Nathan Jawai, Martynas Pocius ve Vladimir Micov, temsilcileri aracılığıyla kulübe ihtar çekip, en kısa sürede alacaklarının ödenmesini istedi. Bu oyuncuların, 1 Kasım’a kadar ödeme yapılmaması durumunda serbest kalabilecekleri ve başka takımlarla anlaşmalarında engel bulunmayacağı belirtildi. Yaşanan bu gelişmeler üzerine yönetimin, takım kaptanlarıyla bir görüşme daha yapıp bir ödeme planı sunacağı ifade edildi. Ayrıca oyuncuların alacaklarının bir kısmının hemen ödenmesine çalışıldığı da öğrenildi.

GEÇEN SENE DE YAŞANDI

Galatasaray Liv Hospital’da geçtiğimiz yıl yaşanan kriz, oyuncuların alacaklarının bir kısmının ödenmesi ile sonlandırılmış, ancak kalan alacaklar ödenmediği için transfer ücretlerinin bir kısmı da bu yıla kalmıştı.

Öte yandan Galatasaray’da, Banvit maçının 2. çeyreğinde oyundan çıkarken elindeki havluyu Coach Ergin Ataman’a fırlatan ve kadro dışı bırakılacağı açıklanan Nolan Smith’in yerine alternatif bulundu. Sarı-kırmızılı ekibin geçtiğimiz sezon başında sakatlanarak takımdan ayrılan Jamont Gordon ile ilgilendiği ve Smith’in takımdan ayrılması durumunda ABD ’li yıldızın takıma katılacağı belirtildi.

Galatasaray'dan Nolan Smith açıklaması