Galatasaray 1 milyon Euro bulamıyor

Galatasaray 1 milyon Euro bulamıyor
Galatasaray 1 milyon Euro bulamıyor
Galatasaray'da Ünal Aysal'ın görevi bırakmasının ardından göreve gelen Duygun Yarsuvat ve ekibi, mali sorunlarına çözüm ararken, devre arası transfer döneminde de adeta çaresiz durumda.

Sarı-kırmızılılar, ayağına kadar gelen kısmeti kaçırmak üzere... Hamburg'un 24 yaşındaki Türk yıldızı Tolgay Arslan sezon sonunda sözleşmesi sona erdiği için serbest kalıyor. Alman kulübü, geçen yıl Tolgay'ı transfer etmek isteyen kulüplerden 6 milyon Euro bonservis ücreti isterken, sözleşme uzatmaya ikna edemediği için Tolgay'ı sezon sonunda bonservis bedelsiz bırakmak durumunda. Tolgay'ın devre arası transferinin ise 500 bin ile 1 milyon Euro arasında bir rakamla sonuçlanacağı konuşuluyor.

Galatasaray taraftarı olan Tolgay Arslan'ın, sarı-kırmızılı takımda oynamak istediğini menajerlerine ilettiği öğrenildi. 24 yaşında Bundesliga'da yer alan bir oyuncu için sarı kırmızılı kulüp 1 milyon Euro'yu bulmakta zorlanıyor. Geçen yıl devre arasında Izet Hajrovic için 4,5 milyon Euro ödeyen, yedek kulübesinden çıkamayan Tarık Çamdal'a 4,5 milyon Euro bonservisi veren Galatasaray, Tolgay için sessizliğe bürünmüş durumda.

Hamburg ile sözleşme uzatmadığı için son dönemde forma giyemeyen Tolgay'ı, Beşiktaş ve Fenerbahçe 'nin de takip ettiği gelen haberler arasında. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)