Galatasaray 2 tır ile Soma'da

Galatasaray 2 tır ile Soma'da
Galatasaray 2 tır ile Soma'da
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetici Emir Sarıgül ile birlikte geldiği Soma'da açıklamalarda bulundu.

Tüm Türkiye ’yi yasa boğan ve boğazlarımıza yumruk gibi oturan Soma’daki facia ülkeyi birbirine kenetlendirdi. Galatasaray , Beşiktaş , Fenerbahçe ve diğer tüm kulüpler ateş düşen Soma’ya yardımda bulunuyor. İlk adımı sarı-kırmızılı kulüpten geldi. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyeleri, Soma’ya gelerek acılı ailelere taziye ziyaretinde bulundu.

Beşiktaş'tan TFF'ye Soma çağrısı

Öte yandan Sarıgül önderliğinde 2 TIR su, çorba ve kuru gıda Soma’daki afet bölgesine gitti.

"BU SEFERKİ ZİYARET ÜZÜCÜ"

Başkan Aysal, "Soma ile ilişkimiz eskiye dayanıyor. Tabi ki bu seferki ziyaretimiz son derece üzücü. Hepimiz bir acıyı paylaşıyoruz. Bugün gerekli olduğu kadar burada kalacağım ve akşam İstanbul’a döneceğim" dedi.

Barcelona'dan Soma mesajı


“SOMA’YA YENİDEN GELECEĞİZ”

Yönetim kurulu üyesi Emir Sarıgül, Soma’da gözlemler yapacaklarını ve İstanbul’a dönünce gerekli çalışmalar sonrası yeniden geri döneceklerini belirtti.   

Sözcü'ye konuşan Sarıgül, "Önce ulusumuzun başı sağolsun. Biz burada Galatasaray Kulübü’nün sadece spor kulübü olmadığını gösteriyoruz. Van’da olduğu gibi burada da halkımıza yardım ediyoruz. Yönetim Kurulu ile birlikte Soma’dayız. Bir kuru gıda, bir de sıvı gıda içeren 2 TIR’ımızla geldik. Bütün spor kulüpleri aktif olmalıyız. Kulüpler sadece sportif amaçlarla anılmaması lazım. Biz bu tip olaylarda formalarımızı bir kenara bırakıp, ay-yıldızın altında birleşmeliyiz. Bizim buraya gelmekteki en büyük amacımız, burada neler yapılabilir diye araştırıp bunun raporunu çıkarmak. Bu sadece ilk ve ufak bir adım. Soma’ya yeniden geleceğiz. Bütün kulüpler olarak sorumluluk üstlenmeli, ümit ediyorum ki bizden sonra da tüm spor kulüpleri büyük özveri gösterecektir" ifadelerini kullandı.

Bursaspor Soma'yı unutmadı