'Galatasaray 30 milyon Euro ceza öder' maddesi!

'Galatasaray 30 milyon Euro ceza öder' maddesi!
'Galatasaray 30 milyon Euro ceza öder' maddesi!
Galatasaray Kulübü'nün, Portekizli futbolcu Bruma'yı transfer ederken '30 milyon Euro tazminat' içeren bir belgeye imza attığı ortaya çıktı.

Portekiz'de patlak veren 'Football Leaks' olayında, Galatasaray 'ın 2013 yılında Sporting Lizbon'dan transfer ettiği Bruma ile ilgili bir belge de servis edildi.

Sporx.com'un haberine göre; daha önce çok konuşulan ancak taraflar tarafından resmi olarak doğrulanmayan Bruma'nın sözleşmesindeki "Porto, Benfica ya da Braga'ya 2018 yılından önce transfer olması durumunda Galatasaray 30 milyon Euro ceza öder" maddesi kesinlik kazandı. Ayrıca Bruma'nın Galatasaray'dan başka bir kulübe kiralanması ya da satılması durumunda, Sporting'in bu teklifi 4 gün içinde eşitleyerek satın alma hakkı bulunduğu ortaya çıktı.

Florya'da büyük operasyon!

SOCIEDAD'DAN 30 MİLYON EURO

Galatasaray'ın Bruma'yı Real Sociedad'a kiralarken, gelen resmi teklifi Sporting Lizbon'a da gönderirken, Portekiz kulübüne Bruma'yı almak isteyip istemediğini sordu. Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün imzalı ve kulüp logolu antetli kağıt da servis edilen belgeler arasında yer aldı.

Öte yandan Sociedad'ın, genç futbolcuyu "30 milyon Euro'luk" özel maddeyi kabul ederek, satın alma opsiyonlu kiraladığı iddia edildi.

Jason Denayer'den şaşırtan istek