Galatasaray açıkladı: Mancini dönemi bitti

Galatasaray açıkladı: Mancini dönemi bitti
Galatasaray açıkladı: Mancini dönemi bitti
Sarı-kırmızılı kulüp, teknik direktör Roberto Mancini ile yollarını ayrıldı. Galatasaray, İtalyan hocanın sözleşmesinin tazminat ödenmeden feshedildiğini KAP'a bildirdi.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'den Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklama şöyle:
"Şirketimiz ile Teknik Direktör Sayın Roberto Mancini arasında 01.10.2013 tarihinde imzalanmış olan iş akdi, Sayın Mancini'nin talebi üzerine ve karşılıklı mutabakat ile 2013/2014 futbol sezonu sonu itibarıyla sonlandırılmıştır.

Semih Kaya: Öncelik Galatasaray'da

Varılan anlaşmaya göre, Sayın Mancini sezon sonu itibarı ile tahakkuk etmiş olan ücretinin dışında başkaca herhangi bir talepte bulunmamış ve taraflar tam bir dostluk ve karşılıklı anlayış ile yollarını ayırma kararı almışlardır. Sayın Teknik Direktörümüze kazandırdığı başarılar için gönülden teşekkür ediyor ve bundan sonraki görevlerinde de kendisine başarılar ve mutluluklar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

DİVAN TOPLANTISI BASINA KAPATILDI

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı, teknik direktör Roberto Mancini'nin sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesinin ardından basına kapatıldı.

Ünal Aysal'dan Lucescu açıklaması

MANCINI'NIN GALATASARAY KARNESİ

Teknik direktör Fatih Terim ile yolların ayırmasının ardından 29 Eylül 2013 tarihinde İstanbul 'a gelen ve 30 Eylül 2013 tarihinde 3 yıllık resmi sözleşme imzalayan Roberto Mancini, bugün Galatasaray ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

Tecrübeli hoca, Galatasaray'ın başında 28 Süper Lig maçına çıkarken, bu karşılaşmalarda 16 galibiyet, 7 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. Mancini, lig ikincisi yaptığı sarı-kırmızılı takıma, Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkını sağladı. Şampiyonlar Ligi'nde ise 7 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik, 3 de mağlubiyet gören Mancinili Galatasaray, grubundan ikinci olarak çıkmasına rağmen, Chelsea'ye elenerek ikinci turda Avrupa'ya veda etti.

İtalyan teknik adam, Ziraat Türkiye Kupası'nda çıktığı 11 maçta 6 galibiyet, 4 beraberlik, 1 de mağlubiyet alarak, kupayı sarı-kırmızılılara kazandırdı.

Mancini, Galatasaray'ın başında toplamda 46 maça çıkarken, 24 galibiyet, 13 beraberlik, 9 da mağlubiyet gördü.

Galatasaray'dan 'skorbord' açıklaması