Galatasaray ağır davranınca

Beşiktaş'ın, yeni sezon hazırlıkları için gittiği İsviçre'de en dikkat çekici isimlerden biri olan yeni transfer Ahmet Hassan, yeni takımındaki ortama çok çabuk alıştığını söyledi.

ANKARA - Beşiktaş'ın, yeni sezon hazırlıkları için gittiği İsviçre'de en dikkat çekici isimlerden biri olan yeni transfer Ahmet Hassan, yeni takımındaki ortama çok çabuk alıştığını söyledi. Mısırlı oyuncu "Zaten takımdaki Okan, Ahmet Dursun ve Kaan Dobra gibi oyuncular eski arkadaşlarım. Ayrıca beş senedir Türkiye'deyim, tüm futbolcuları hemen hemen tanıyorum. Beşiktaş'ta ortam çok iyi. Gençlerbirliği ve Beşiktaş'ta ortam hemen hemen aynı. Benim için zor olmadı. Gençlerbirliği mükemmel bir takım. Arkadaşlık çok iyi. Gençlerbirliği'nin bu sene de şampiyonluğa oynamasını isterim" diye konuştu. Beşiktaş'ta eski takımındakine yakın bir mevkide oynadığını hatırlatan Ahmet Hassan, "Ben eski takımımda her mevkide oynadım. Oynayacağım yer farketmez. Hocam nerde derse orada oynarım." dedi.
Transfer döneminde Galatasaray için de adı geçen Mısırlı futbolcu, bu konuyla ilgili olarak da şöyle konuştu: "Kısmet Beşiktaş'aymış. Transferimde Beşiktaş, Galatasaray'dan daha çabuk davrandı. Beşiktaş iyi bir kulüp. Burada çok mutluyum. Hedefi olan bir takımda oynamak benim için avantaj."
Beşiktaş'ın bu sene çok fazla transfer yaptığının hatırlatılması üzerine Ahmet Hassan, "Ben kendime güveniyorum. Bunlar normal. Çünkü Türkiye Ligi, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğiz'' diye konuştu. Yıldız futbolcu Beşiktaş'ta başarılı olduktan sonra Avrupa'ya gitmeyi düşündüğünü söyledi. Ahmet Hassan, "Avrupa'daki hedefim, İngiltere'de büyük bir kulüpte top oynamak. İngiltere her zaman hayalimdi. Ancak büyük kulüp olmasını tercih ederim. Beşiktaş'la üç yıllık sözleşmem var. Her iki tarafın da yararına bir transfer düşünüyorum" dedi.
Altay Ramazan'ı verdi
Öte yandan Altay Kulübü Başkanı Ahmet Taşpınar, kendileriyle üç yıllık sözleşmesi bulunan Ramazan'ı, Beşiktaş'a verdiklerini bildirdi. Anlaşmanın, genç kaleci Ramazan, Beşiktaş ve Altay'a hayırlı olmasını dileyen Taşpınar, "Beşiktaş yöneticisi Hüsnü Güreli ile yaptığımız görüşmede anlaşma sağladık. Ramazan'a Beşiktaş'ta başarılar diliyorum. Gitmek isteyen bir oyuncuyu biz Altay'da tutmayız" dedi. (Spor Servisi)