Galatasaray Başkanı Yarsuvat, Sneijder'in fiyatını açıkladı

Galatasaray Başkanı Yarsuvat, Sneijder'in fiyatını açıkladı
Galatasaray Başkanı Yarsuvat, Sneijder'in fiyatını açıkladı
Divan Kurulu toplantısı sonrası soruları yanıtlayan Galatasaray Başkanı Duygın Yarsuvat, "50 milyon Euro verirlerse niye vermiyelim. İsteyenin bir yüzü istemeyenin iki yüzü kara" dedi.

RADİKAL- Galatasaray Başkanı Duygın Yarsuvat, TT Arena'da gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Devre arasındaki transfer döneminde Juventus'a gideceği ifade edilen Sneijder konusunda açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Yarsuvat, "Bizim Juventus'a ne cevap verdiğimizi biliyorsunuz. Onlara ret cevabı verdik. Zaten bana bu konuda da böyle bir talep gelmedi. En son kararı verecek olan benim demekki konu olgunlaşmadığı için bana intikal etmedi. Eğer çok iyi şartlar olursa 50 milyon Euro verirlerse niye vermemeyim" dedi.

Basın mensuplarının Sneijder'in sözleşmesinde '20 Milyon Euro var' hatırlatmasınasına ise Yarsuvat, "İsteyenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü kara. Zararı yok. Şartlara bakarız." diye konuştu.


Aziz Yıldırım'ın kardeşi ilk kez Galatasaray Divan Kurulu'na katıldı


BAŞARI KRİTERİM BİRİNCİ OLMAKTIR


Şampiyonluk yarışı hakkındaki fikirleri sorulan başkan espirili bir şekilde, cevap verirken, "Galatasaray başkanı olarak tabiki ne cevap vereceğimi bildiğiniz soruları sormayın. Başarısız mı olacağım diyeceğim. Tabiki şampiyon olmak istiyoruz. Başarı kriterimiz birinci olmaktır. Ligde ikinci üçüncü kim olur ben onlara karışmam." dedi. Basın mensuplarının ısrarlı transfer sorularına ise Başkan Yarsuvat, "Ben teknik adam değilim. Benim görevim hocamızın bizden istediklerinin olup olmayacağına karar vermektir. Ben maçları izlesem de haddimi bilirim. Teknik adamın işine karışmam. Zaten öyle olsaydı başkan değil antrenör olurdum." diye cevap verdi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden Mehmet Helvacı'nın 'Galatasaray Avrupa'ya gidemez' açıklamalarının hatırlatılması üzerine de Galatasaray Başkanı, "Gitmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Mehmet Helvacı onu iyi niyetle mi kötü niyetle mi söyledi. Ama kendisi başkan olacaksa biz ona bizim aldığımızdan daha iyi bir Galatasaray teslim edeceğiz." diye konuştu. Duygun Yarsuvat, eski teknik direktörleri Cesare Prandelli'nin tazminatı konusunda İtalyan hocanın avukatlarının kendilerine bir teklif yaptığını onlarında karşı bir teklif verdiğini ifade etti.

AZİZ YILDIRIM'A CEVAP 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Havuzdan çıkarız" açıklamasıyla ilgili soruya da cevap veren Yarsuvat, "Diğer kulüp başkanlarının düşüncesi beni etkilemiyor. G.Saray, Beşiktaş , F.Bahçe ve Trabzon'un dışında havuz kurulacaksa, hiçbir şey kazanamazlar. Bu 4 kulübün maçları para getiriyor. O zaman bizim gelirimiz daha da artar. Her maç ayrı değerlendirilir. Kulüpler Birliği'nin geçen günkü toplantısında da söyledim, devamlı Galatasaray'a atıfta bulunuyorlar. Bunlar tarihi en eski olan kulüpler. Ben hukukçıyum, matematikten pek anlamam. Ama Aziz Yıldırım havuz hesabını yaptıysa doğrudur. Fenerbahçe de büyük kulüp, onun da seyircisi çok olacaktır" dedi.

CUMHURBAŞKANI'NDAN DAVET GELMEDİ

Bu arada Gençlerbirliği ile Süper Lig'in 15. haftasında oynanan ve 1-1 berabere biten karşılaşma öncesinde Galatasaray Futbol Takımı'nın Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na çıkmasına Başkan Yarsuvat ilginç bir yorum getirdi. Başkan Yarsuvat, yönetim olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp görüşmeyecekleri sorusuna da, "Davet gelirse devletin başı olduğu için gitmek zorundayız." diye cevap verdi.
Sarı kırmızılı kafilenin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na çıkması taraftarların da buna tepki olarak Anıtkabir'e ziyaretler yaptığı ve yarın yine taraftarların Anıtkabir'e çıkacağının belirtilmesinin hatırlatılmasına Başkan Yarsuvat, "Bize cumhurbaşkanından davet gelmedi. Gelirse devletin başı olduğu için gitmek zorundayız. Davete icabet ederiz. Taraftarların Anıtkabir'e yapacağı ziyarette iki yönetici arkadaşımız taraftarlarla birlikte hareket edecek." diye cevap verdi.

YABANCI KURALI

Başkan Duygun Yarsuvat, yeni sezonda uygulanacak yabancı oyuncu statüsü konusunda ki bir soruya ise "Herkes bu olaya eleştirmek için baktı ama ben bakmıyorum. Yeni kuralı genç oyuncuların yetişmesi için bir fırsat olarak görüyorum. şampiyonlar ligi'nde Chelsea ile oynadığımız zaman biz 5 yabancı oyuncu ile mücadele ediyoruz. Onlar ise 11'i de yabancı ülkelerden oluşan oyuncular ile mücadele ediyorlar. Kadrolarında bir tane bile İngiliz oyuncu bulunmuyor. Böyle bir ortamda bizden başarı bekleniyordu ama bu olmazdı ve sonuçta değiştirdiler. Bunun için kadromuza en iyi oyuncuları almak zorundayız. Türk oyuncuların da yetişmesi için teşvikler var. Futbol piyasasına da etki yapacaktır. Yerli oyuncuların fiyatları biraz düşecektir." diye cevap verdi.