Galatasaray-Bursaspor kupa maçı sonrası gerginlik

Galatasaray-Bursaspor kupa maçı sonrası gerginlik
Galatasaray-Bursaspor kupa maçı sonrası gerginlik
Ziraat Türkiye Kupası final maçında Bursaspor'un Galatasaray'a 3-2 yenilmesinin ardından stat çevresinde Bursasporlu taraftarlarla güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı. Olaylarda 2 kişi gözaltına alındı, 3 polis atılan şişe ve taşlar sonucu yaralandı.

RADİKAL- Ziraat Türkiye Kupası final maçında Bursaspor'un Galatasaray 'a 3-2 yenilmesinin ardından stat çevresinde Bursasporlu taraftarlarla güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı. Olaylarda, 2 kişi gözaltına alındı, 3 polis atılan cam şişeler ve taşlar sonucu yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Bursaspor'un kupayı kaybetmesinin ardından tribünlerde başlayan gerginlik, Atatürk Stadı'nın dışına taştı. Stadyum önü Darmstad Caddesi'nde toplanan Bursasporlu taraftarlarla güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı.

Galatasaray 3-2 Bursaspor
POLİSLERE TAŞ, ŞİŞE ATILDI
Sloganlar atan taraftar grupları, zaman zaman da polislerin üstüne cam ve pet şişeler ile taş attı. Kendi arasında da kavga eden kalabalık, polisin kurduğu barikatları yıkmaya çalıştı.
Polisin geniş güvenlik önlemleri sayesinde olaylar fazla büyümeden yatıştırıldı. Olaylarda, güvenlik güçlerine mukavemet gösteren 2 taraftar gözaltına alındı, 3 polis memuru atılan şişe ve taşlar sonucu çeşitli yerlerinden yaralandı. Taraftarlar daha sonra müdahale olmadan dağıldı.

(AA)