Galatasaray da çalışmalara başladı

Beşiktaş'ın ardından Galatasaray da ikinci yarı hazırlıklarına başladı. Dün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde toplanan takım sabah saatlerinde ikinci yarının ilk antrenmanına çıktı.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın ardından Galatasaray da ikinci yarı hazırlıklarına başladı. Dün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde toplanan takım sabah saatlerinde ikinci yarının ilk antrenmanına çıktı. Yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanda teknik direktör Erik Gerets futbolcuları oldukça zorladı. Futbolcuları üç gruba ayıran Belçikalı teknik adam, oyuncularını hem salonda, hem de sahada çalıştırdı.
Sahanın çevresini elindeki tekerlekli aletle ölçen Gerets, oyuncularını sürekli tempolu bir şekilde koşturdu. Futbolculardan özellikle Ayhan, koşularda formda gözükürken, en zorlanan ise Kamerunlu Song oldu. Yağmur altında yapılan antrenmanı az sayıda Sarı-Kırmızılı taraftar da izledi. Antrenmanda yer almayan Hakan, Okan ve Mondragon'un Antalya'daki kampa katılacakları öğrenildi. İkinci yarının ilk antrenmanını yönetici Fatih Gökşen de izledi.
Turgay Vardar anıldı
Galatasaray bu antrenmanın ardından dün öğle saatlerinde 11 gün sürecek kamp için Antalya'ya gitti. Antalya Concorde Hotel'de 14 Ocak'a dek kamp yapacak olan Galatasaray, 8-11 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Efes Pilsen Cup 6'ya katılacak. Galatasaray, Efes Cup'taki ilk maçında
9 Ocak Salı günü saat 20.00'de Feyenoord Rotterdam ile karşı karşıya gelecek. Maç, Kanal D ve Eurosport'tan canlı yayımlanacak.
Öte yandan Galatasaray'ın eski Basınla İlişkilerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Turgay Vardar, ölümünün birinci yıldönümünde anıldı. Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda yapılan törene, Yönetim Kurulu üyesi Fatih Gökşen, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Sportif İşler Direktörü Mustafa Turgun, Teknik Direktör Erik Gerets, yardımcıları, futbolcular, ailesi ve yakınları katıldı. Fatih Gökşen, Turgay Vardar'ı unutmadıklarını ifade ederek, üzüntülerini dile getirdi. Törende, aynı zamanda kulüp Divan Kurulu üyesi olan Vardar için bir dakikalık saygı duruşu da yapıldı. (Spor Servisi)