Galatasaray da Fenerbahçe'ye ceza istedi

Galatasaray da Fenerbahçe'ye ceza istedi
Galatasaray da Fenerbahçe'ye ceza istedi
Basketboldaki Fenerbahçe Ülker- Galatasaray Liv Hospital final serisinde gerilim karşılıklı açıklamalarla sürüyor. Olaylardan dolayı sahası 2 maç kapatılan Galatasaray'ın yöneticisi Sedat Doğan, rakiplerine ceza verilmesini istedi

Galatasaray Yönetimi, dün oyananan Fenerbahçe Ülker maçında yaşananlarla ilgili Türk Telekom Arena Stadında basın toplantısı düzenledi.


Galatasaraylı yöneticiler Sedat Doğan, Mehmet Cibara ve Mehmet Karlı'nın katılımı ile gerçekleştirilen basın tolantısından satırbaşları şöyle;

* İl Güvenlik Kurulu'nun kararlarında her iki kulübün yöneticileirnin nerede oturacağına karar verilmiştir. Ama bize tahsis edilen locaya gitmemize rağmen oradan ayrılmamız gerektiği söylendi. Başka bir locaya alındık. TBF'ye ait bir loca imiş.. Bu locaya gittikten sonra TBF yetkilileri bize gelerek burası TBF locası burada oturmanız yanlış anlaşılır dediler. Ve sonrasında bizi sarı lacivert formalıların olduğu yere oturtulduk.

Mahmut Uslu: Ergin Ataman halüsinasyon görüyor


* Hakem kararlarına gelince, Hakem hata yapabilir... Ama teknik direktörlerimize ana avrat küfür ediliyor. Kaldı ki bu milli takımımızın da teknik direktörü... TBF görevini yapmıyor. Kendi milli takımının teknik direktörüne ana avrat küfür edilirken sayın Turgay Demirel görevini yapmıyor.

* Biz TBF'den ayrıcalık istemiyoruz. Sadece gereğini, görevini yapmasını istiyoruz. Biz ceza aldığımızda saha dışındaki olaylar da ceza kapsamına alındı. Şimdi kimse bu maç esnasında gereken anonslar yapılmıştır diyemez. TBF yönetmelikleri gereği neyse cezaları vermeli ve maçın öncesini sonrasını bir bütün olarak değerlendirilmeli. Sadece pazartesi günkü itirazımızı değerlendirecek olan hukukçular itirazımızı değerlendirerek en hızlı şekilde karar vermesi gerekir. Hukuğun uygulaması tarafsızlık gerektirir. Hukuğu uygulayan kimselerin bu tarafsızlığını da belli etmesi gerekmektedir.

Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinde son nokta: Pantolon indi!


* Cezalı olan yöneticiler o salona bir seyirci gibi girmemişlerdir. Sadece yöneticilerin girebileceği yerlere girip birileirne emir yağdırmışlardır. Eğer milli takımının anttrenörü polis koruması ile kafasına polis şapkası ile çıkartılmak zorunda kalıyorsa... Yetkili organlar sizin canınızı koruyamıyorsa, kişiler kendi canını korumak zorunda kalır. Bu da anarşi doğurur...

* Hukuğun meşruiyet nedeni insan haklarıdır. Ve bunun da temeli insan haysiyetidir. Eğer bir ortamda size ana avrat küfür ediliyorsa ve buna engel olamayan yöneticiler varlık nedeni sorgulamalıdırlar. 

G.Saray'dan F.Bahçe'ye: Ahlaksızca...


HAYSİYETLİ OLUN 

* Biz TBF yetkililerden ve yöneticilerden tek bir şey istiyoruz. Haysiyetli olun. Bir kulübün yöneticisi size dönüp de parmağınızı sallıyorsa, boyun eğmeyin... Biz sizden bize de boyun eğin demiyoruz. Haysiyetli olun... Kimseye boyun eğmeyin.. Sadece haysiyetli olun...

* Biz yöneticiler ve taraftarlar olarak oyuncularımızın ve teknik ekibimizin arkasındayız. Son topa kadar mücadele edeceğiz. Bu mücadelemizde gerekirse federasyonu da yeneceğiz.

"Türkiye'ye şikeyi getiren Galatasaray'dır"


* Bize verilen saha kapatma cezamıza itirazda bulunduk. Ama eğer dünkü maçtan sonra karşı tarafın da sahası kapatılmıyorsa, bizim cezamızın hukuksuz olduğu kanısına varacağız... Ve bunun için ne gerekiyorsa yapacağız... (Hürriyet)

Galatasaray'a iki maç ceza!