Galatasaray-Darüşşafaka Doğuş maçı ertelendi!

Galatasaray-Darüşşafaka Doğuş maçı ertelendi!
Galatasaray-Darüşşafaka Doğuş maçı ertelendi!
Spor Toto Basketbol Ligi'nin 22. haftasında, bugün oynanması gereken Galatasaray Odeabank-Darüşşafaka Doğuş maçının, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen terör saldırısı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.

İSTANBUL - İstiklal Caddesi 'nde bu sabah meydana gelen terör saldırısı sporu da etkiledi: Galatasaray Odeabank-Darüşşafaka Doğuş basketbol maçı ertelendi.

Darüşafaka Doğuş Kulübü'nün, " Taksim 'deki bomba olayı sırasında basketbol takımının Taksim bölgesinde olmaları ve halen aynı bölgede otelde kampta bulunan sporcularının ciddi psikolojik sorun yaşamaları nedeniyle müsabakanın  ertelenmesi yönündeki talebi kabul gördü.

Türkiye Basketbol Federasyonu 'ndan (TBF) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Spor Toto Basketbol Ligi'nin 22.Hafta müsabakalarından  Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş takımlarımız arasında bugün saat 19.00 de oynanacak müsabaka ile ilgili olarak, Darüşafaka Doğuş Kulübü'nün "Taksim'deki bomba olayı sırasında basketbol takımının Taksim bölgesinde olmaları ve halen aynı bölgede otelde kampta bulunan sporcularının ciddi psikolojik sorun yaşamaları nedeniyle , müsabakanın  ertelenmesi " talebi ve  Galatasaray Kulübünün de TBF nin bu nedenle alacağı karara saygılı olduklarına dair beyanları değerlendirilerek, söz konusu müsabakanın Darüşafaka Doğuş kulübü'nün "gösterdiği gerekçelere" dayalı olarak  ileride açıklanacak bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Diğer basketbol müsabakalarının ise programlandığı şekilde oynanacağı kamuoyuna duyurulur."