Galatasaray deplasmanda kayıp

Galatasaray deplasmanda kayıp
Galatasaray deplasmanda kayıp
Türkiye Basketbol Ligi'nde 24. haftanın son maçında Royal Halı Gaziantep, Galatasaray Liv Hospital'ı 76-64 mağlup oldu. Ligde üst üste ikinci yenilgisini alan sarı kırmızılı ekipte Sinan Güler'in 16 sayılık performansı yenilgiyi engelleyemedi.

RADİKAL -  Türkiye Basketbol Ligi'nde Royal Halı Gaziantep, evinde konuk ettiği Galatasaray Liv Hospital'ı 76-64 yendi.

Birinci periyoda hızlı başlayan Royal Halı Gaziantep'ten Ruzic'in 10 sayısı, takımının periyodu önde bitirmesini sağladı.

İkinci periyot, iki takımın da istekli oyun sergilemesiyle çekişmeli geçti. Skorun 38-38'i gösterdiği periyodun son 40'ıncı saniyesinde Royal Halı Gaziantep baş antrenörü Jurij Zdovc mola istedi. Ruric'in potadan dönen topu sayıya çevirmesiyle Royal Halı Gaziantep periyodu 2 sayı önde tamamladı.

Üçüncü periyotta Galatasaray Liv Hospitol, sergilediği istekli oyunla bir sayı önde tamamladı.

Son periyotta ise Lorbek'in ilk sayısıyla Royal Halı Gaziantep öne geçti ve rakibini 76-64 yendi.

ATAMAN: TAM ANLAMIYLA BECERİKSİZLİK

Royal Halı Gaziantep'in başantrenörü Jurij Zdovc, ikinci yarıda hatalarını telafi ederek iyi savunmayla kazandıklarını belirtirken, Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ise yaptıkları hataları beceriksizlik olarak yorumladı.

Galatasaray Liv Hospital'ı evinde 76-64 yenen Royal Halı Gaziantep'te başantrenör Jurij Zdovc, play off için şanslı olduklarını belirterek, "Hala çok uzun bir süre var. Play-off için baştan sona şanslı bir durumdayız. Şuan lig çok zor bir durumda. Zorlu rakipler gelecek, onlarla oynamadan bir şey diyemem. Her takımın çok önemli oyuncular var. Biz son maçlarda iyi savunma yapıyoruz, bu da kazanmamızın nedeni" dedi.

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ise, yaptıkları hataların beceriksizlik olduğunu ifade ederek, "Zor maç olacağını biliyorduk. Her iki takım için de önemli bir maçtı. Zaman zaman denk bir oyun vardı. Ama ikinci yarıda çok kötü bir oyun oynadık. Bu denli kariyer sahibi oyunculara yakışmayacak gelişmeler sonucu oyunun kontrolünü verdik. Rakibimiz özellikle son periyotta haklı bir galibiyet elde etti. Çok akıllı oynadılar, biz ise bulduğumuz pozisyonları cömertçe harcadık. Artık mazeret veremeyiz. Ama artık geride bırakmalıyız. Artık sakatlık gibi bazı riskleri artırıp işi sıkılaştırıp play-off’ta hedeflediğimiz yere gelmeliyiz. Yorgunluk falan bahane olamaz. Yaptığımız hatalar, tam anlamıyla beceriksizlik. Bugünden sonra çok sert ve sıkı tedbirler alacağız. Bizimle birlikte bu tempoya uyan oyuncularla devam edeceğiz" diye konuştu.