Galatasaray devre arası transfer yapmayacak

Galatasaray devre arası transfer yapmayacak
Galatasaray devre arası transfer yapmayacak
Galatasaray, Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi için sahada mücadele ederken, masa başında da UEFA ile Finansal Fair Play kriterlerine uyum sağlamak için ayrı bir savaş veriyor.

İSTANBUL - Galatasaray yöneticisi Fatih İşbecer, Sportif Direktör Cenk Ergun ve Mali İşler Direktörü Sedef Hacısalihoğlu, UEFA heyeti ile yaptıkları toplantıda, sarı-kırmızılı kulübün mali tablosunda son dönemde oluşturulan pozitif gelişmeyi rapor halinde sundular.

Galatasaray'a 12 milyon Euro

Toplantı sonrası açıklama yapan İşbecer, "UEFA yetkilileri ile rakamların üzerinden geçtik, prosedürü bize aktardılar ve bundan sonraki adımlarda neler yapılması gerektiğini, neler isteneceğini bildirdiler" dedi. Bu açıklama ile UEFA'nın isteklerinin sürdüğü vurgulanırken, Galatasaray'ın transfer politikasındaki politikayı koruması gerektiği ortaya çıktı.

'BİR YIL EK SÜRE' TALEBİ

Galatasaray'ın devre arasında önemli transfer hamleleri yapacağı dedikoduları üretilirken, işin aslının hiç de öyle olmadığı belirtildi. Galatasaray, 45 kişilik kadrosunu 24'e indirmesine karşın UEFA'nın zarar opsiyonundaki ceza sınırlaması seviyesine inebilmiş değil. Ünal Aysal döneminde 3 yılda yapılan toplam 90 milyon Euro zarar ancak 70'e indirildi. UEFA ise bu rakamın 30 milyon Euro olması konusunda Galatasaray'a uyarıda bulundu.   

Normal koşulda Galatasaray, UEFA'nın yaptırımı ile karşı karşıya kalabilir. Ancak bir gün önce yapılan sunumda mali tablodaki olumlu gelişme aktarıldı ve UEFA'dan bir yıl daha ek süre istendi. UEFA'nın bu ek süreyi tanıması durumunda, zararın 30 milyon Euro'ya inmesi gerekiyor. Bu durumda Galatasaray'ın devre arasında transfer yapması çok zor bir ihtimal olarak görünüyor. Ocak ayındaki transfer ancak bonservis bedeli ödenmeden alınacak oyuncularla mümkün olacak.

HAZİRAN TRANSFERİ BRUMA VE TELLES'E BAĞLI

Gelecek sezon transfer yapılması ise satış opsiyonlu kiralanan Bruma ve Alex Telles'in satılması durumunda elde edilecek gelirle mümkün olabilecek. Ayrıca Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nden elde edeceği gelirin artması da bir alternatif olarak görülüyor. Nitekim Galatasaray, gruptan çıkması halinde 5,5 milyon Euro gibi önemli bir rakamı kasasına koyacak. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Sneijder'in sözleşmesinde 3 madde değişti!