Galatasaray dil zengini

Galatasaray'da, son transferlerle birlikte her dilde konuşulmaya başlandı. Sadece Türkçe bilen futbolcuların dışındaki 13 isim toplam 9 farklı lisan konuşurken, en çok dil bilen isimlerin başında 5 lisan konuşabilen Xavier, Suat Usta ile 4 dil bilen Mondragon ve Ümit Davala geldi.
Haber: EROL DEMİRKOL / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da, son transferlerle birlikte her dilde konuşulmaya başlandı. Sadece Türkçe bilen futbolcuların dışındaki 13 isim toplam 9 farklı lisan konuşurken, en çok dil bilen isimlerin başında 5 lisan konuşabilen Xavier, Suat Usta ile 4 dil bilen Mondragon ve Ümit Davala geldi. İşte Cim Bom'un dil bilenleri: Xavier (Portekizce, İspanyolca, İngilizce, İtalyanca, Fransızca) Suat Usta (Flamanca, Almanca, Fransızca, İngilizce), Mondragon (İspanyolca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca), Ümit Davala (Almanca, İngilizce, İtalyanca), Batista (Portekizce, İtalyanca, İspanyolca, Türkçe), Baliç (İngilizce, İspanyolca, Sırpça, Türkçe), Lukunku (Fransızca, İngilizce, İtalyanca), Revivo (İbranice, İngilizce, Fransızca), Ümit Karan (Almanca, İngilizce, Türkçe), Pinto (Portekizce, İspanyolca), Volkan, Berkant (Almanca, Türkçe)
Hafta sonu Bursaspor ile karşılaşacak olan Sarı-Kırmızılılar, hazırlıklarını bir günlük izinin ardından sürdürdü. Metin Oktay Tesisleri'nde Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1.5 saat süren çalışmada futbolcular, kondisyon idmanının ardından çalışmasını salonda sürdürdü. Antrenmana milli takımlarda bulunan futbolcuların yanı sıra sakatlığı devam eden Suat Kaya katılmazken, tedavi gören Ümit Karan ise koşulara başladı.