Galatasaray Divan Kurulu'na Soma damgası!

Galatasaray Divan Kurulu'na Soma damgası!
Galatasaray Divan Kurulu'na Soma damgası!
Galatasaray eski yöneticisi Taner Aşkın, Atletico Madrid ile yaşanan anlaşmazlık nedeniyle 6 aydır ödenemeyen Soma parası için yönetime çağrıda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübün, Soma'da yaşanan maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin ailelerine yardım amacıyla Ağustos 2014'te İzmir'de Atletico Madrid ile oynanan yardım maçından elde edilen gelirin hala Soma'ya aktarmamasının yankıları sürüyor.  

Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre; kamuoyunda büyük yankı yaratan olay, Galatasaray Kulübü'nün bugün yapılan Divan Kurulu Toplantısı'na da damgasını vurdu. Toplantıda konuşan eski yönetici Taner Aşkın, "Soma'ya bağışlanmak için toplanan para sadece 30 bin Euro için bloke edildiyse, bu rakamı kendi cebimizden verelim. Galatasaray olarak bu vebali taşımayalım. Hassas bir konu, bu işi hemen çözelim. Bu paranın bir an önce Soma'ya gönderilmesi gerekli" dedi.

Felipe Melo sezonu kapattı!


Taner Aşkın ayrıca, eski kulüp başkanı Ünal Aysal'ın döneminin, 28 Mart'ta yapılacak mali kongrede ayrı ibra edilip edilmeyeceği yönündeki tartışmalara da değinerek şunları söyledi:
"Başkan Duygun Yarsuvat 'iki ayrı ibra oylaması yapılacak' diyor. İkinci başkan Hamdi Yasaman ise 'iki ayrı ibra oylaması olacak' diyor. Biriniz siyah, biriniz beyaz diyorsunuz. Üstelik bu isimlerin ikisi de hukuk profesörü."

GS TV İLE İLGİLİ ÖNEMLİ İDDİA

Önemli bir iddada bulunan Taner Aşkın, "GS TV'de 150 bin liraya yapılacak bir işi 767 bin Euro'ya fatura edilmiş. Bunun araştırılmasını istiyoruz" dedi.

KOZAK: KAVGA DÖNEMİ OLDU

Galatasaray camiasının duayenlerinden Hayri Kozak, son dönemde yükselen tansiyona dikkati çekerek, "Duygun Yarsuvat'ın 'sevgi, dostluk, birliktelik' olarak özetlediği bu dönem, tam aksine Galatasaray başkanları arasında kavga dönemine dönüştü. Sorunların giderilmesi adına bütün eski başkanların acilen toplantı yapmalarını öneriyorum" dedi.

"O ÇOCUK BİZDEN ÖNCE HÜRRİYET GAZETESİ'NE GİTMİŞ"

Erkek basketbol takımının antrenörü Ergin Ataman'ın, genç oyuncu Göktürk Ural'a tokat atmasını değerlendiren Kulüp Başkanı Duygu Yarsuvat, tecrübeli antrenörün arkasında durmaya devam edeceğini belirtti.

Sarı-kırmızılı kulübün 1 numarası, bu düşüncesinin gerekçesini şöyle anlattı:
"Ergin Ataman tokat atmış. Bu çocuk bizim yönetime gelmeden önce babasını alıp Hürriyet Gazetesi'ne gitmiş. Bu durum salı günü bize iletildi. Pazartesi akşamı saat 19.00'da bu haber çıkmış. Arkasından Basketbol Federasyonu'na şikayette bulunmuş. 19 yaşına gelmiş bir basketbolcunun velisi olmaz. O çocuk gazete ve federasyona gitmeden önce bize gelmeliydi. Demek ki bizi kaale almıyor, 'Ben istediğimi yaparım' diyor. Ertesi gün hocamız savunma vermek için federasyona gitti. Artık yapacak bir şey yok. Cumartesi günü hoca, olayı bana anlattı. Bu genci müsabaka sırasında topu tutmadığı ve dripling yapmadığı için oyundan çıkarttığını, soyunma odasında 'kendine gel' dediğini ve uyandırmak için tokat attığını anlattı. Böyle genç bir oyuncu şikayet edip kendi başına hareket ediyorsa ben bir şey yapamam. O şikayetini yapmış, soruşturma başlamış. Türkiye 'nin en iyi koçunu 50 bin lira gibi cezalarla cezalandıramam., ben yapmam. Yeni yönetim gerekirse versin, ama yine bu kürsüden ceza verilmemesi gerektiğini söylerim."

İşte Nihat Doğan gerçeği!