Galatasaray Divan Kurulu'nda gerginlik

Galatasaray Divan Kurulu'nda gerginlik
Galatasaray Divan Kurulu'nda gerginlik
Sarı-kırmızılılarda Kulüp Başkanı Dursun Özbek ile kongre üyesi Hayri Kozak arasında mali yapıya ilişkin tartışma yaşandı.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü'nün Ekim Ayı Olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda söz alan üyelerden Hayri Kozak, mali yapı ile ilgili eleştirilerde bulunurken, " Başkan futbolculara tüm borçları ödedik dedi. Neyle ödediniz" dedi. Bunun üzerine Başkan Dursun Özbek kürsüdeki Hayri Kozak'a "para ile ödedik" dedi. Hayri Kozak ise "para ile ödediğinizi biliyorum, başka birşeyle ödediğinizi söylemedim ki, kredi aldınız borcu borçla kapatıyorsunuz" karşılığını verdi. Bunun üzerine Dursun Özbek kürsüdeki Hayri Kozak'a "İnsanları yanıltıyorsunuz, sportif başarı var ve onun gelirleri ile ödüyoruz" dedi.

Kozak ise bu kürsüde sizi tartışmak, üzmek amacında değilim ama isterseniz başka ortamda daha açık konuşalım karşılığını verdi. Hayri Kozak'ın konuşmasını bitirmesinin ardından başkan Dursun Özbek söz hakkı istedi ve bir kez daha kürsüye çıkıp şu konuşmayı yaptı:
"Rakamların içine girince istediğiniz yere çekebiliyorsunuz. Banka borcumuz 2015 mayıs ayı itibari ile 250 milyon dolardı 31 Ağustos'da 210 milyon dolara indi. Dolar cinsinden borcumuzu artırmadık. Devalasyonu da hesaba katarsanız pesimist olabilirsiniz. Uluslararası boyutta görülüyor ki, yönetim harcamasını artırmamış hesabını kitabını doğru yapmış. Türkiye 'nin ekonomik şartlarını bakarak enflasyon herkesi kemirdiği gibi Galatasaray'ı da kemirmiştir. Ancak bize 5 ekonomist ile çalışın diye fikir verenleri esefle karşılıyorum. "

Başkan Dursun Özbek konuşmasının bitirip, kürsüden indiğinde Hayri Kozak cevap vermek için Divan Başkanı İrfan Aktar'dan söz istedi. Divan Başkanı söz vermeyince Hayri Kozak, Başkan Dursun Özbek'e "Siz aynı Ünal Aysal'ın yaptıklarını yapıyorsunuz. Borçla borç kapamak başarı değil" dedi. Galatasaray Başkanı ise yönetim kurulu masasından ayağa kalkarak, "Ne alakası var Hayri ağabey ortalığı karıştırıyorsun" karşılığın verdi.

Daha sonra taraflar sakinleşerek yerlerine oturdu. Kadir Çetinçalı (DHA)