Galatasaray 'eski tüfekler'le finalde

Galatasaray, ilk hazırlık maçında Belçika şampiyonu Anderlecht'i 1-0 yendi ve OBI Cup'ta finale yükseldi. Maçta Galatasaray Teknik Direktörü Karl-Heinz Feldkamp yeni transferlerin birçoğuna yer vermezken maçın tek golünü Sabri Sarıoğlu attı.

Galatasaray-Anderlecht: 1-0
STAT: Stade de Suisse
GALATASARAY: Aykut *** (Orkun 46 **),
Sabri ***, Tomas **, Emre **, Ferhat **, Okan **, (Cihan 68 *), Mehmet T. *, (Mehmet G. 57 *), Ayhan **, Arda * (H. Şaş 46 *), Necati * (Ümit 46 *), Hakan *
ANDERLECHT: Proto * (Schollen 46 *), Radle, Juhasz * (Wasilewski 46 *), Pareja * (De Man 46 *), Deschacht **, Ofoe *, Biglia ** (Schlebrügge 46 *), Van Damme *, Boussoufa (Lamah 66 *), Tchite * (M. Mpenza 46 *), A. Hassan **
SARI KARTLAR: Mehmet Güven, Emre Aşık
KIRMIZI KART: Van Damme (37)

BERN - Galatasaray, ilk hazırlık maçında Belçika şampiyonu Anderlecht'i 1-0 yendi ve OBI Cup'ta finale yükseldi. Maçta Galatasaray Teknik Direktörü Karl-Heinz Feldkamp yeni transferlerin birçoğuna yer vermezken maçın tek golünü Sabri Sarıoğlu attı. Genç oyuncu uzaktan mükemmel bir gole imza atarken Belçikalılar 53 dakikayı 10 kişi oynadı. Aslan'da ilk yarıda kalede Aykut Erçetin, ikinci yarıda Orkun Uşak vardı. Aykut, ilk yarıda çıkardığı bir topla alkış aldı.
Maçta forma giymesi belli olan isimler sabah sadece kros yaparken, diğerleri tempolu bir çalışma yaptı. Kalli'nin yurtdışı kampında takımdan gidecek isimleri belirleyeceği,bu yüzden geçen yıldan kalan oyuncuları görmek istediği öğrenildi. Kalli ayrıca 'ceza kâbusu'na takımının hazırlanması için seyircisiz iki dostluk maçı ayarlanmasını istedi.
Cezaya rağmen kombineler zamlı
Galatasaray'ın beş maçlık cezasına rağmen bu sene kombine fiyatları geçen yıla nazaran yaklaşık iki kat pahalandı. Fiyatlar şöyle (parantez içindekiler geçen sezona aittir): Eski açık: 760 YTL (415), kapalı üst yanlar: 1330 YTL (715 YTL), kapalı üst orta: 1520 YTL (785 YTL), numaralı grup 1A: 2700 YTL (-), numaralı grup 1B: 3800 (1900) YTL, numaralı grup 2: 2375 YTL (1325 YTL), vip 1: 7600 YTL (5700 YTL), vip 2: 5700 YTL (4275). Futbol takımının ve basketbol takımının kombine biletleri bugün satışa çıkacak. (Spor Servisi)'UEFA'da en az çeyrek final şart'
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, UEFA Kupası'nda çeyrek finalin altında alınacak bir sonucun, kendileri için başarısızlık olacağını söyledi. Polat, kendi televizyon kanallarına yaptığı açıklamada "Bir değişim içindeyiz. Bu iki-üç sezonluk bir süreç olarak kabul edilmeli. Bizim için UEFA Kupası'nda çeyrek finalin altındaki bir sonuç başarısızlıktır. En az çeyrek final ve üstünü hedefleyip düşünmemiz lazım.
O anlamda mücadelemizi yapıyoruz. Başlarında da Feldkamp gibi çok tecrübeli bir hoca var" dedi. Polat yeni transferlerin takıma katkısı olacağına inandığını sözlerine ekledi. (Spor Servisi)