Galatasaray için Glen Johnson iddiası

Galatasaray için Glen Johnson iddiası
Galatasaray için Glen Johnson iddiası
Liverpool forması giyen savunma oyuncusu Glen Johnson'ın adı Roma ve Galatasaray ile anılıyor.

İngiliz basını, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Glen Johnson'ın geleceğinin, yurt dışından gelen teklifleri değerlendirdikten sonra belli olacağını yazdı. Tecrübeli oyuncu için en büyük iki adayın İtalyan devi Roma ve Galatasaray olduğu belirtildi.

"YENİ SÖZLEŞME İÇİN LİVERPOOL'LA GÖRÜŞMEMİZ OLMADI"

Sporx.com'da yer alan habere göre; Liverpool ile yeni sözleşme görüşmesi yapmadığını itiraf eden 30 yaşındaki oyuncu, "Şu an için kulübümle gelecek sezon için hiçbir görüşmem olmadı. İki ay daha buradayım, ondan sonra ne olacağını göreceğiz. O zamana kadar da çalışmalarıma devam etmem gerekiyor" şeklinde konuştu.

Johnson, yurt dışına çıkmaya sıcak baktığını belirtirken, "İngiltere dışında da bazı görüşmelerim oldu. Hala gencim ve yurt dışı çocuklarım için de güzel olabilir. Ancak bunları iki ay boyunca düşünmeyeceğim. Bekleyip, daha sonra göreceğiz" ifadelerini kullandı.

İngiliz basını, Brendan Rodgers'ın kadroda tutmak istemesine rağmen, Glen Johnson'ın fazla forma şansı bulamadığı için ayrılmaya sıcak baktığını belirtti. Glen Johnson bu sezon ligde sadece 13 karşılaşmada forma giyerken, sadece 881 dakika görev alabildi. Tecrübeli oyuncu, UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş 'a karşı iki maçta da forma giymemişti.

ALBAYRAK DA MESAJI VERMİŞTİ

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, yaptığı açıklamada, "Görev süremiz kısa ama Galatasaray'da uzun vadeli başarı için plan ve projeler hazırlıyoruz. Önümüzdeki yılın transfer çalışmaları için de hazırlık yaptık. Bütün bu hazırlıklarımızı gelecek yönetime devredeceğiz" sözlerini kullanmıştı.