Galatasaray için korkunç iddia!

Galatasaray için korkunç iddia!
Galatasaray için korkunç iddia!
UEFA ile başı dertte olan Galatasaray'ın, birkaç ay önce transfer yasağı gelebileceği yönünde haber aldığı, bu nedenle Ocak'ta çok sayıda takviye yapıldığı öne sürüldü.

Galatasaray , geleceğini derinden etkileyecek çok ciddi bir sürece girdi. UEFA ile Finansal Fair Play konusunda ters düşen ve 10 Nisan’a kadar etkili bir savunma yapmazsa, Disiplin Kurulu’na sevk edilecek olan sarı-kırmızılı kulüpte kollar sıvandı. Her ne kadar Başkan Ünal Aysal ve yöneticiler, “Sorun yok” yönünde telkin edici açıklamalarda bulunsa da, UEFA’nın yaptırımlarında ne kadar ciddi olduğu bilinen bir gerçek.

G.Saray-F.Bahçe derbisinin hakemi


SON ÖRNEĞİ BARCELONA

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; bunun son örneği, 18 yaş altı transferlerinde usulsüzlük yaptığı belirlenen Barcelona’ya gelen transfer yasağı ile tescillendi. Galatasaray, eğer UEFA’yı ikna edemezse, Avrupa kupalarından men tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Ancak tek sorun bu değil. Zira sarı-kırmızılıların, bundan birkaç ay önce UEFA’nın önde gelen isimlerinden bir istihbarat aldığı ve buna göre kulübe transfer yasağı getirilmesinin gündemde olduğu bildirildi.

32 KİŞİYLE YOLA DEVAM!

İşte bu haberden sonra harekete geçen Galatasaray’ın, devre arasında tam 9 oyuncuyu birden kadrosuna katmasının sebebinin, bu cezayla alakalı olduğu öne sürülüyor. Sadece bonservisler için Ocak ayında kasasından 20 milyon euro çıkaran Cimbom’un, yaz dönemi ve bir sonraki ara transfer için yasakla karşı karşıya kalması durumunda, eldeki 32 kişilik oyuncu grubuyla yola devam etmesi gerekecek. Bunun üzerine bir de Avrupa kupalarından men gelirse, Galatasaray çok ciddi sıkıntılarla yüzleşebilir gibi görünüyor.

Sarı-kırmızılı yönetim, tüm ihtimalleri göz önünde bulundurup çıkış formülü arıyor.

TFF'den Galatasaray'a cevap