Galatasaray kampına sürpriz ziyaret

Galatasaray kampına sürpriz ziyaret
Galatasaray kampına sürpriz ziyaret
Beşiktaş'ın eski hocası, Galatasaray'ın İngiltere kampında Fatih Terim ile bir saat görüştü.

KADİR ÇETİNÇALI / BIRMINGHAM (DHA) - Taktik çalışma öncesi futbolcularıyla 15 dakika süren bir konuşma yapan teknik direktör Fatih Terim istediği oyun planı üzerinde uyarıda bulundu.

Galatasaray 'ın İngiltere kampında fizik kondisyon antrenmanları yerini taktik çalılşmalara bıraktı. Teknik direktör Fatih Terim, oyuncuları ile yaptığı konuşmada, "Orta alan bizim olacak. Burada hata istemiyorum. Topu sürekli ileriye oynayacağız. Orta alanda yapılan basit hatalar büyük sıkıntılara neden olur. Burada yardımlaşma üst düzeyde olacak ve herkes birbirinin açığını kapayacak. Topu ileri oynayacağız, ama ileride durmak yok. Rakipe ileride basacağız ve oyun kontrolü devamlı bizde olacak. Basit ve dikine pas ile ileri çıkacaksınız" dedi.

Melo kesinleşti, diğerleri yolda


DANY'E SERT UYARI

Terim'in uyarılarının ardından yarı sahada çift kale maç yapıldı. Yenilen bir golde hata yapan Dany, Fatih Terim tarafından sert bir üslupla uyarıldı. Dany'nin kendisini savunması sonrası ise Terim, "Yenilen bir gol var ve senin bölgende. Kim hatalı, elbette sen. Her an hazır ve dikkatli olacaksın" uyarısında bulundu.

DROGBA, SNEIJDER VE KAZIM'DAN ŞUT ÇALIŞMASI

Taktik çalışmanın ardından, zamana karşı tempolu koşu antrenmanı ile fizik güç artırıcı çalışma yapıldı. Antrenmanın sona ermesinin ardından Didier Dorgba, Wesley Sneijder ve Colin Kazım özel şut çalışması yaptı.

Arena'da bitmeyen çile


HAMİT TEDAVİ İÇİN ALMANYA'YA GİTTİ

İngiltere kampında belindeki rahatsızlığı nedeniyle takımla hiç çalışamayan ve ayrı antrenman programı uygulanan Hamit Altıntop, kontrol için Münih'e gitti. Milli futbolcu, tedavi sonrasında İstanbul 'a geçecek ve takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

UMUT BULUT AKŞAM ANTRENMANDA

Galatasaray'ın transferini açıkladığı Umut Bulut, kampın son iki gününde çalışmalara başlayacak. İngiltere'ye 2 gün önce gelmesine karşın transfer işlemleri tamamlanmadığı için antrenmana çıkamayan golcü futbolcu, TSİ 20.30'daki antrenmana katılacak.

GORDON MILNE GALATASARAY KAMPINI ZİYARET ETTİ

Beşiktaş 'ın eski teknik direktörü Gordon Milne, sarı-kırmızılı ekibin kaldığı otele gelerek, teknik direktör Fatih Terim ile bir saate yakın görüşme yaptı. Terim ile Milne'nin, son derece samimi bir sohbet gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Görüşme sonrası Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulunan Milne, "Fatih Terim ile eskiye dayanan bir dostluğumu var. Tesislere yakın oturduğum için kampa uğramak istedim" dedi.

76 yaşındaki İngiliz, Galatasaray’ın mevcut form durumuyla ilgili ise “Galatasaray çok iyi bir kadroya sahip. Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’nde oldukça başarılı bir performans sergiledi. Bölgedeki futbolseverler, Galatasaray’ın burada olmasından dolayı çok heyecanlı” yorumlarda bulundu.

Arda'dan G.Saray sorusuna yanıt