Galatasaray karıştı! Yumruklu saldırı

Galatasaray karıştı! Yumruklu saldırı
Galatasaray karıştı! Yumruklu saldırı
Galatasaray Liv Hospital'da bu sezon yeniden takıma dahil olan Nathan Jawai, takımın yıldız oyuncu kurucusu Carlos Arroyo'ya saldırdı.

Takım arkadaşı Carlos Arroyo'nun idman maçında kendisine yaptığı faule sinirlenen Nathan Jawai, sert bir şekilde tepki gösterdi. Porto Rikolu yıldız da aynı sertlikte yanıt verince iki oyuncu arasında küfürleşme yaşandı. Ardından Jawai, Arroyo’nun üzerine yürüdü ve yumruk salladı ama araya giren takım arkadaşları fiziki temas yaşanmasını engelledi.

Fenerbahçe Ülker 85 - 74 Galatasaray Liv Hospital


Milliyet 'ten Ümit Avcı'nın haberine göre; bu olaya çok sinirlenen başantrenör Ergin Ataman, Jawai’ye kendisini kadro dışı bıraktığını söyledi ve idmandan çıkardı. Ancak bu kararından daha sonra vazgeçti, Avustralyalı yıldız ile bir gün sonraki idman öncesi toplantı yaptı. Dev oyuncu, Arroyo ile de konuştu ve olay tatlıya bağlandı, antrenmanda iki isim de yer aldı.

Fenerbahçe Ülker maçı öncesi kriz çözüldü ancak Jawai’nin bu hareketi, kötü performansıyla birleşince, takımdan gönderilmesi fikri iyice netleşti. Sarı-kırmızılılarda Ataman da derbi sonrası bu fikrini açık açık dile getirdi, Jawai ve Vougouikas’tan hiç verim alamadıklarını ve bu iki ismin yerine yeni transfer yapabileceklerini vurguladı.

ÖNCELİK FORVETTE

Galatasaray’da uzun oyuncu rotasyonundaki sıkıntı için oyuncu arayışları devam ederken, art arda yaşanan sakatlıklar nedeniyle öncelik kısa forvet pozisyonuna verildi. Ergin Ataman ile yaşadığı sorunların ardından Nolan Smith ile yollarını ayıran Galatasaray’da, Pocius’un sakatlanmasının ardından Fenerbahçe Ülker maçı sonrası Micov’un da elinde kırık olduğunun anlaşılması sarı-kırmızılı ekibi bu pozisyona takviyeyi şart haline getirdi. Galatasaray’ın yeni transferini Cuma günü Euroleague’de oynayacağı Kızılyıldız maçına yetiştirmeye çalıştığı öğrenildi.

Olympiakos 93-66 Galatasaray