Galatasaray kıpır kıpır

Galatasaray'ın golcüsü Hakan Şükür, Olympiakos'u yenerek, üzerlerindeki stresi attıklarını ve Şampiyonlar Ligi'nde neler yapabileceklerini herkese gösterdiklerini söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'ın golcüsü Hakan Şükür, Olympiakos'u yenerek, üzerlerindeki stresi attıklarını ve Şampiyonlar Ligi'nde neler yapabileceklerini herkese gösterdiklerini söyledi. Şükür şöyle devam etti: "Bu galibiyet hem önümüzü açtı, hem de takımımız için büyük moral oldu. Kısacası stres dolu bir mücadeleden umut dolu bir geleceğe çıktık."
Rize maçında burnu kırılan tecrübeli futbolcu, sakatlığıyla ilgili olarak, "Doktorlar kesin ameliyat olmamı söyledi. Burnumda oluşan ödem nedeniyle,nefes almakta çok güçlük çekiyorum. Yetersiz oksijen nedeniyle vücudumda kas yorgunlukları oluşuyor. Bu da beni oldukça zorluyor" dedi.
Yıldıray heyecanı
Galatasaray ara transfer renklerine bağlamak istediği Yıldıray Baştürk'ün kulübü Bayer Leverkusen'le büyük oranda anlaşma sağladı. Yıldıray'a üç yıllık teklif karşılığında senelik bir 1 milyon euro önerilecek. Başkan Özhan Canaydın'ın marttaki kongre öncesinde bu transferi noktalamak istediği belirtildi. Milli futbolcu Bayer Leverkusen'le sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceğini anımsatarak, "Artık takım değiştirme zamanı geldi" dedi. Öncelikle kulübüyle masaya oturacağını vurgulayan Yıldıray, "Anlaşamazsam serbest kalacağım. Şimdilik hangi takıma gideceğimi düşünmedim. Türkiye'ye de gelebilirim. İngiltere de olabilir. Kim bana daha iyi bir teklif yaparsa, o kulübe giderim" diye konuştu.
Yabancılar sapır sapır
Sarı-Kırmızlılar, Fatih Terim'in göreve dönmesinin ardından transfer ettiği yabancılardan istediği verimi alamadı. Terim geçen sezon öncesi Christian, Pinto, Felipe, Sarr, Almaguer'i transfer etmişti. Ancak Pinto dışındaki tüm oyuncular çeşitli nedenler takımdan gönderildi. Geçen sezonun devre arasında da Revivo ve Xavier alınmış ancak sezon başlamadan takımdan ilişkileri kesildi. Son olarak Pinto ile yollar ayrıldı. Böylelikle takımda 6 yabancı futbolcu bir sezonu tamamlayamadı. Lukunku'nun da ocakta gönderimesine kesin gözüyle bakılıyor.