Galatasaray: Kirliler dışarı atılacak

Galatasaray: Kirliler dışarı atılacak
Galatasaray: Kirliler dışarı atılacak
Galatasaray Kulübü, internet sitesinden yaptığı sert açıklamada, "Türk futbol tarihinin en büyük utancını, kendi kulübüne, taraftarına ve Türk futboluna yaşatmış basiretsiz bir yönetimin son cezalarla artık net olarak tescil olmuş hataları sonrası derhal istifa etmelidir" dedi.

Galatasaray 'dan ayıpalan açıklama şöyle: "Bugün bazı medya organlarının, Fenerbahçe yönetiminden aldıkları davet sonrası ve bilgiler bazında bazı profesyonel yönetici ve yönetim kurulu üyelerimizi hedef alarak yayınladıkları tek taraflı, haksız ve ağır ithamları hayret ve ibretle okuduk.  Türk futbol tarihinin en büyük utancını, kendi kulübüne, taraftarına ve Türk futboluna yaşatmış basiretsiz bir yönetimin son cezalarla artık net olarak tescil olmuş hataları sonrası derhal istifa edip taraftarından ve Türk kamuoyundan özür dilemek yerine, artık alışılmış ve eskimiş yöntemlerini tekrarlayarak en yakın rakibini suçlamasını ve de tamamen kendi görevlerini yapmaya çalışan TFF profesyonellerini masum halk kitlelerine hedef göstermesini ve böylece içine düştükleri çıkmazdan kurtulmaya çalışmalarını anlamak mümkün değildir.

"Her belgede Galatasaraylı imzası var"


Özellikle bilinmelidir ki, başında çok koyu bir FB'li Başkanın bulunduğu TFF'de profesyonellerin, emri altında çalıştığı Başkanının bilgisi ve onayı olmadan TFF'nin bağlı olduğu UEFA'nın resmen talep ettiği herhangi bir evrakı bu üst kuruluşa vermiş olması mümkün olamayacağı gibi, göndermemesi de görevin ihlali sayılır.  Bunu geniş halk kitleleri önünde bir kasıt, art niyet, düşmanlık, ihanet şekline dönüştürmeye çabalamak, tek kelime ile ağır tahrik ve suçu tetiklemektir. Kaldı ki TFF bir tarafsız kurum olup, yıllardır kurgulanmaya çalışıldığı gibi herhangi bir kulübün veya FB'nin bir alt kuruluşu değildir, olmamalıdır, olamaz.  Bu garip zihniyeti ve bunu devam ettirip destek veren her türlü davranışı kınıyor, artık futbolumuzda sadece futbolun konuşulacağı günlerin geldiğine inanmak istiyoruz.  Biz Galatasaray Spor Kulübü olarak sorumsuzca suçlanarak teşhir edilmeye ve gözdağı verilerek sindirilmeye çalışılan bütün sporsever dost ve üyelerimize karşı hiçbir teşebbüsü hukuken ve de fiilen cevapsız bırakmayacağımızın bilinmesini istiyor, bu konuda sağduyulu bütün sporseverlerin anlayış ve desteğinin yanımızda olacağına inanıyoruz."

TFF'den UEFA'ya: Kararlarımızın arkasındayız

ARIBOĞAN DA SERT ÇIKTI

 

Fenerbahçe yönetiminin bilgilendirmesi ve ortaya çıkan UEFA yazışmasıyla hedef tahtası haline gelen dönemin Türkiye Futbol Federasyonu yöneticisi Lütfi Arıboğan GS TV'ye konuştu. Arıboğan, “Samimi olarak söylemek gerekirse Türk futbolunun içerisinde bir takım etik dışı davranışlara tevessül etmiş insanların içinde bulundukları kaotik ortama Galatasaray’ı da dahil etmelerine müsade etmeyeceğiz.” dedi.


TÜRK SPORUNA YAKIŞMAYANLAR ELENECEK


"Konunun, Türkiye’de yaşanan problemlerin, Türk futbolunun yaşadığı problemlerin, Galatasaray’la hiçbir ilgisi yok" diyen Arıboğan sözlerine şöyle devam etti: " Galatasaray bunun dışında, üstünde, yukarısında pozisyonunu almış durumda. Kulübümüz 100 yıldan fazla geçmişiyle Türk sporunu hem Türkiye’de hem Avrupa’da en iye şekilde temsil etmeye devam ediyor. Sportif, etik, fair – play kavramlarıyla… Onun dışındaki konular; ben kendimi ve arkadaşlarımı ayırıyorum. Benim Futbol Federasyonu Başkanvekili olduğum dönemde yapılan bir takım spekülasyonlar var. Ben şunu belirtmek istiyorum; 40 yıldır Türk sporuna farklı mecralarda hizmet ediyorum. Bunun 20 yılını profesyonel milli basketbolcu olarak geçirdim. Kalan döneminde de yöneticilik yaptım. Türk sporunda etik değerlerin dışında olan, Türk sporuna yakışmayan davranışları gösterenler elenecekler, bundan Türk spor kamuoyunun haberi olsun." 

 
KİRLİLER DIŞARI ATILACAK

"Sistem kirlileri dışarı atacak. O nedenle Galatasaray’ı buna karıştıramazlar diyorum. Galatasaray Türk sporunun lideri ve lokomotifidir; bunu Türkiye’deki yanlışların çirkinliklerin dışında tutmak gerekir. Bugün gazetelerde gördüğümüz spekülasyonlara gelince; açıkçası şaşırdım. Sonra bilgileri alınca bir takım yanlış uygulamalar olduğunu gördüm. Malum şahıs, bir arkadaşıyla birlikte 6 tane gazeteyi çağırıyor. Bir takım bilgilendirmeler yapıyor” dedi.

Aydınlar'dan imalı sözler

KÖKSAL DA SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Dönemin TFF Genel Sekreteri olan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal, konuyla ilgili sessizliğini bozdu. Sporx'e konuşan Köksal, TFF Genel Sekreteri'nin kurumda profesyonel olarak görev yaptığına dikkati çekerek, "Haliyle benim böyle bir yazışmayı kendi inisiyatifimle UEFA'ya göndermem mümkün değil. TFF'deki görev sürem itibariyle bu yazışma dahil kendi inisiyatifimle UEFA'ya gönderdiğim hiç bir yazı yoktur. Kaldı ki bu süreçte federasyon olarak gönderilen yazılar, bilgiler UEFA'dan gelen talapler doğrultusunda yapılmıştır" dedi.