'Galatasaray kompleksi...'

'Galatasaray kompleksi...'
'Galatasaray kompleksi...'
Ünal Aysal, Galatasaray Divan Kurulu'ndaki konuşmasında 2-0 kaybedilen derbiye ithafen, "Görüntüler bazı kulüplerimizin Galatasaray kompleksiyle yaşadıklarını, Galatasaray düşmanlığıyla beslendiklerini açıkça ortaya koydu" dedi.

Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu oynanan Fenerbahçe derbisini 2-0 kaybederek, lig lideri olan ezeli rakibinin 9 puan gerisine düşen Galatasaray ’da dün olağan Divan Kurulu toplantısı vardı. Toplantıda ana gündem son dönemde alınan başarısız sonuçlar olurken, başkan Ünal Aysal, kazandıkları başarıların Sarı-Kırmızılı kulübü kıskanılan ve hedef alınan bir noktaya getirdiğini söyledi.
Aysal’ın hedefinde ezeli rakipleri Fenerbahçe de vardı. Açıklamalardan satırbaşları şöyle: “Elde ettiğimiz başarılar, bir ekip ve toplu dayanışmanın eseri olup, hiçbiri ne benim ne de başka bir kişinin tek başına ortaya koyabileceği veya kendisine mal edebileceği çapta veya boyutta değildir. İşte bundan dolayıdır ki, camiamızda bu felsefeyi paylaşamayan kişiler geçici, ama prensipler önde ve hedefler kalıcıdır. Bu kalıcı zaferler, her başarılı dönem sonrasında yaşandığı gibi, 2011 yılı öncesi birkaç yıllık şanssız bir dönemden geçen camiamızı tekrar kıskanılan ve hedef olan bir kulüp haline getirdi. Hele Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki son maçtan sonraki görüntüler, bazı kulüplerimizin sadece Galatasaray kompleksiyle yaşadıklarını, Galatasaray düşmanlığıyla beslendiklerini açıkça ortaya koydu.”
“Geldiğim günden beri yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü sizlere vermedim. Sözünü verdiğim hedeflerin de 2014 yılı mayıs ayından önce bütün ana hatlarıyla tutturulacağına gönülden inanıyorum. Kimse kusura bakmasın, bu kıskançlığın daha da ileri noktalara gitmesinin onlar açısından kaçınılmaz olduğunu şimdiden söyleyebilirim. Kasım ayındaki sevinçlerin mayıs ayında nasıl bir düş kırıklığına dönüşebildiğini, lig tarihine bakanlar çok net örnekleriyle gayet iyi göreceklerdir. Bu güç ve inanç bizde var.”
“Geçtiğimiz süre içinde katılabildiğim 21. divan kurulu toplantısı bu. Geriye dönüp baktığımda, yapılan konuşmaları hatırladığımda, ister istemez karamsarlığa düştüğüm anların olduğunu da itiraf etmek zorundayım. Bugün gelinen noktada, ‘Galatasaray’ın vizyonu, kulübe sahip çıkma anlayışı bu mudur?’ diye kendimi sorgulamıyorum dersem, doğruyu söylememiş olurum. Amacım kesinlikle sizlere burada sitem etmek değil. Amacım, iyi günde de kötü günde de bu kulüpten hiçbir şey beklemeden, tüm heyecanlarıyla bu kulüp için çalışan, düşünen, kendisi yapmasa bile en azından çalışanları motive eden bir camia olduğumuzu, bu rolümüzü hiçbir zaman unutma lüksümüzün bulunmadığını bir kez daha kendimize hatırlatmaktı.”
“Değerli dostlarım, başka yenilgiler de alacağız. Sporun doğasında kaybetmek yoksa, kazanmak zaten yok. Ama şunu herkes bilmeli ki, biz ve bizden sonra bu sorumluluğu üstlenecek gönüldaşlarımız, girdiğimiz her mücadelede hem camiamızın hem de bu ülkenin gururu olmayı sürdüreceğiz.”