Galatasaray kuradan memnun

Galatasaray kuradan memnun
Galatasaray kuradan memnun
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal, Şampiyonlar Ligi 2. turunda Chelsea ile eşleştikleri için memnun olduklarını söyledi.

NYON (AA) - UEFA 'nın Nyon'daki merkezinde gerçekleştirilen kura çekimi sonrası açıklamada bulunan Ebru Köksal, "Barcelona ve Bayern Münih'ten herkes çekiniyordu. Hem başkanımız hem Mancini bu sabah Chelsea'nin olmasını istiyordu. Ve kuradan Chelsea çıktı. Şimdi en iyi şekilde hazırlanıp ilk sekize kalmaya çalışacağız" diye konuştu.

Mourinho'nun rüyası gerçekleşti


Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan ise iyi bir kura çektiklerini ve Chelsea ile karşılaşacak olmaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti.

ŞÜKRÜ ERGÜN: ŞANSIMIZ YÜZDE 50

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
"Son 16 takım arasında zayıf yok. Hepsi çok güçlü. Yine de Barcelona veya Bayern Münih gibi bir takımla eşleşmediğimiz için mutluyuz. Chelsea, saydığım takımlara oranla daha tercih edilebilir bir rakip. Ben şansımızı yüzde 50 olarak görüyorum. Chelsea gibi bir takımın da Galatasaray seyircisinin önüne çıkacak olması da ayrı bir mutluluk."

Şampiyonlar Ligi 'nde bu eşleşmenin bir hikayesi olduğunu da anlatan Şükrü Ergün, "Bir anlamda Chelsea'ye karşı oynamak, Drogba'ya ekstra motivasyon sağlayacaktır" dedi.

Şampiyonlar Ligi'ne yönelik bir transfer politikalarının olmadığını aktaran Ergün, "İkinci devre, eksiklerimizi kapatmak için çalışıyoruz. O çalışmalar, Şampiyonlar Ligi'ne olumlu yönde yansıyacaktır" ifadesini kullandı.

Sarı-kırmızılı yönetici, ilk maçı Türk Telekom Arena'da oynamalarına da değinerek, "İlk maçımızda muhteşem seyircimizin önünde Chelsea'yi ağırlamak bir avantaj oluşturacaktır" şeklinde görüş belirtti.

Chelsea'den Galatasaray için ilk tepki