Galatasaray otobüsüne taş ve çekiçli saldırı

Galatasaray otobüsüne taş ve çekiçli saldırı
Galatasaray otobüsüne taş ve çekiçli saldırı
Ankara'da Osmanlı Stadı'nda oynanacak TFF Süper Kupa maçı öncesinde bir grup Bursaspor taraftarı Galatasaray takım otobüsünü taşladı.

Ankara 'da Osmanlı Stadı'nda oynanacak Süper Kupası finali öncesinde Ankara'da olaylar çıktı.   Galatasaray takım otobüsü Ankara'da Osmanlı Stadı'na giriş yaptığı anda stat çevresindeki Bursasporlu taraftarlar, sarı kırmızılı futbolcuları taşıyan araca yabancı madde yağdırdı. Çekiş ve taşların atıldığı otobüsün sol arka iki camı kırıldı.

Galatasaray takım otobüsünün camları iki farklı yerden patladı. Galatasaraylı futbolcular stres dolu anlar yaşarken, sarı kırmızılı takımı taşıyan aracın dış camlarının iki farklı bölgeden patladığı ve iç camlarının olası bir kötü olayı engellediği belirtildi.

G.SARAY'DAN KINAMA AÇIKLAMASI 

Yaşanan olay sonrası internet sitesi üzerinden bir açıklama yapan sarı kırmızılı kulüp, çirkin saldırıyı kınarken olayların büyümemesi için Bursasporlu yöneticilerin büyük gayret sarf ettiğini belirtti. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: " TFF süper kupa Finali'ne saatler kala Ankara'da Galatasaray Futbol Takımı’nın otobüsüne çirkin bir saldırıda bulunuldu. Sportmenlik ile bağdaşmayan görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olan olay, Galatasaray takım otobüsünün güvenlik güçleri tarafından Bursaspor taraftarlarının arasından Osmanlı Stadı'na getirildiği anlarda yaşandı. Galatasaray otobüsünün stada giriş yaptığını gören Bursasporlu taraftarlar, sarı kırmızılı futbolcuları taşıyan otobüse yabancı madde yağdırdı. Galatasaray takım otobüsünün camları iki farklı yerden patlarken, olaylar Bursasporlu yöneticilerin de gayretleri sonunda büyümeden önlendi. Galatasaraylı futbolcuların yara almadan atlattığı olayı gerçekleştiren kişileri kınarken, bu olayın Bursaspor ve Galatasaray Camiaları arasındaki dostluğa gölge düşürmeyeceğinin de altını çizmek isteriz."