Galatasaray seçime mi gidiyor?

Galatasaray seçime mi gidiyor?
Galatasaray seçime mi gidiyor?
Sarı-kırmızılılarda muhalefet, "Mayıs 2014'te seçim olmalı" dedi. Yönetime sunulan belge, Divan Toplantısı'na damgasını vurdu.

Radikal.com.tr - Galatasaray Kulübü Ekim Ayı Olağan Divan Toplantısı, saat 13.30'da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirildi. Divan Kurulu'nda yönetimi Vedat Olcay, Ümit Özdemir, Mehmet Cıbara, Aka Gündüz Özdemir, Mete İkiz, Emir Sarıgül ve Necati Demirkol ile CEO Lutfi Arıboğan temsil etti.

Galatasaray'da bir garip rekor!


"AYSAL HİÇ BİR SÖZÜNÜ TUTMADI"

Söz almak için 8 kongre üyesi müracaat ederken, ilk olarak Hayrettin Kozak kürsüye geldi. Kulübün duayen isimlerinden Kozak, Başkan Ünal Aysal ve yönetim kuruluna sert eleştirilerde bulundu.

Aysal'ın verdiği sözleri tutmadığını ve kulübün değerinin düştüğünü iddia eden Hayrettin Kozak, " Ünal Aysal'a 11 Temmuz 2011'de inanılmaz yetkiler verildi. O gün de Aysal birçok söz vermesine rağmen bunların hiç birini tutmadı. Giderler büyüyerek artarken, borçlarda hiç düşme olmadı. Borçlar 2012'nin başında 475 milyon TL, 2012 sonunda 406, 2013 Mayıs'ında 479 milyon TL'ye çıktı. İyiye giden bir şey yok. 388 milyon TL bugünkü kulübün değeridir. Şirketler birleştiğinde 1 milyar TL olmuştur. Yani 3 yılda kulübün değeri üçte bire düşmüştür" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a büyük şok

AYSAL'A 'OPERASYON' SUÇLAMASI

Seçimli genel kurul toplantısı kararı alınması ile ilgili 'operasyon' yorumunda bulunan Hayrettin Kozak, "Eski yönetimden 7 kişi dışarıda bırakıldı. Başkan Aysal, engel olarak gördüğü için bu arkadaşları saf dışı bıraktı. Bu operasyonun devamında teknik direktör Fatih Terim gönderildi. Terim'in görevden alınması sırasında hocanın yanındaydım. Fatih Terim'in görevine son veriliş şekli Galatasaray geleneklerine aykırıdır" şeklinde konuştu.

DERNEKLER MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 'SEÇİM' BELGESİ

Divan Kurulu Üyesi Abdullah Tirali, İl Dernekler Müdürlüğü'nden aldığı bir belgeyi kongre üyeleriyle paylaştı. Tirali, bu belgeye göre, Mayıs 2014'te seçimli genel kurul yapılmasının zorunlu olduğunu iddia etti.

Galatasaray yönetiminin görev süresinin seçildiği günden itibaren 3 yıl olduğunu vurgulayan Tirali, bu süre dolar dolmaz seçime gidilmesi gerektiğinin yazılı olduğu belgeyi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na sundu.

'Kim botoksluysa o konuşsun'