Galatasaray: Sen kimsin ya Harun?

Galatasaray: Sen kimsin ya Harun?
Galatasaray: Sen kimsin ya Harun?
Galatasaray'da Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Basketbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal ve Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ekrem Memnun, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) Fenerbahçe maçı ile ilgili verdiği hükmen mağlubiyet kararının ardından basın toplantısı düzenledi.

RADİKAL - Başkan Dursun Özbek, "TBF'nin şok kararı sonrası hissiyatımızı, duruşumuzu göstermek istedik. Cumartesi günü Fenerbahçe ile karşılaştık ve galip geldik. Muazzam bir alın teri, muazzam bir başarı. Sahada galip gelebilirsiniz, bu yeterli mi? O zaman başka güçler devreye giriyor. Bileğinin hakkıyla kazanılan galibiyete federasyon bir şey yapmak zorunda. Bu federasyonun kabul edeceği bir şey değil. Federasyon bileğimizin hakkıyla aldığımız maçı kabullenemedi. Bizim çocuk dediğin kim Harun? Galatasaray'ın hakkını kimse yiyemez. Böyle basit yorumlarla, basit açıklamalarla kimse Galatasaray'ın hakkını yiyemez. Federasyon Başkanı'nın daha fazla yapamayacağı görevin altında ezilmemesini istiyorum. Sen kimsin ya? Şu kullandığın ifadelerin nasıl bir aymazlık, nasıl bir arsızlık olduğunu biliyor musun? Harun'a sesleniyorum; sen bu işi bırak. Basketbol sahalarda oynansın. Basketbolu oynanması gereken yere taşı. Korkunç bir infial içindeyim. Federasyonu ve bu oynadıkları yanlı oyunu protesto ediyoruz" ifadelerini kullandı.

TBF'den 'hükmen mağlubiyet' açıklaması!

"İNSANIN AKLINA KUMPAS GELİYOR"

Daha sonra söz alan Basketbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, "Ayhan Gümüş'ü aradık. O da "Siz çıkın oynayın bir sorun olmaz" dedi. Çocuk dedikleri kişi 17 yıldır federasyonda çalışıyor. İnsanın aklına kumpas geliyor. Başka bir şey söyleyemiyorum, rezalet diyorum. Çıkıp maçımızı oynadık. Daha sonra Fenerbahçe itiraz etti. Daha sonra Harun benimle görüşmek istedi. Harun, 'Biz hata yaptık. Ben bu maçın yeniden oynanmasını talep edeceğim' dedi. Ama beklemediğimiz karar çıktı. Fenerbahçe, federasyonu yönetiyor. Böyle bir şey olamaz. Bunu kabul edemeyiz. Sorunun temelinde hep aynı şey. Fenerbahçe'yi yeniyoruz. Bunu kaldıramıyorlar" şeklinde konuştu.

Kadın basketbol takımı başantrenörü Ekrem Memnun ise "Alnımızı akıyla maçı kazandık. Karar bizi şok etti. Sahada oynadık, bitti. Bundan sonrası hakkımızın teslim edilmesi olacaktır" dedi.

"ALNIMIZIN TERİYLE KAZANDIK"

Basın toplantısı sırasında Galatasaraylı oyuncular Nevriye Yılmaz ve Işıl Alben'le yapılan röportajlar da gösterildi. Tecrübeli oyuncu Nevriye Yılmaz, "Sahada inanılmaz mücadele verdik. Alın terimizle mücadeleyi kazandık. Bu yapılan şeyler bizi çok üzüyor. Soğukkanlılığımızı, terbiyemizi ve iyi niyetimizi bozmadan mücadelemize devam edeceğiz. Haksızlık. Alnımız dik bir şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Işıl Alben ise "Adaletin yerini bulacağını düşünüyorum. Hak ettiğimizi aldık. Umarım en kısa zamanda bu yanlıştan dönülür" diye konuştu.

'TBF büyük bir rezalete imza attı'