Galatasaray sessiz sedasız

Galatasaray, dün gece Marbella'da, birlikte kamp yaptığı ünlü Alman takımı Bayern Münih'le bir hazırlık maçı yaptı. İki ekibin de ana iskeleti oluşturan isimleriyle sahaya çıktığı mücadelenin ilk 20 dakikasında Münih ekibinin hakimiyeti vardı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

Bayern Münih-Galatasaray: 0-0
HAKEMLER: Perez Garcia, Moreno Nieto, C.San Juan
BAYERN MÜNİH: Kahn ** (Wessels Dk. 46 **), Lizarazu **, (Faulner Dk. 46 **), Kovac **, Mehmet Scholl **, (Fink Dk. 72 **), Elber **, (Tarnat Dk. 46 **), Ze Roberto **, (Schweisteisez Dk. 74), Ballack ***, Jeremies **, (Niko Kovac Dk. 43 **), Hardgreaves **, Santa Cruz ?, (Zickler Dk. 17), Linke ***
GALATASARAY: Mondragon **, Ümit Davala ***, Emre **, Bülent Korkmaz **, (Mehmet Polat Dk. 71 **), Hakan Ünsal **, Pinto ** (İlker Dk. 92), Cihan **, Ayhan **, (Sedat Dk. 89), Hasan Şaş ***, (Baliç Dk. 78), Arif **, Berkant **, (Batista Dk. 74)
SARI KARTLAR: Elber, Hasan ŞaşMARBELLA - Galatasaray, dün gece Marbella'da, birlikte kamp yaptığı ünlü Alman takımı Bayern Münih'le bir hazırlık maçı yaptı. İki ekibin de ana iskeleti oluşturan isimleriyle sahaya çıktığı mücadelenin ilk 20 dakikasında Münih ekibinin hakimiyeti vardı. İlk dakikalarda Linke ve Paraguaylı forvet Santa Cruz Mondragon'un kalesinde tehlike yarattı. Galatasaray ise 27. dakikadaki organize atağın sonucunda Ayhan'ın uzaktan vurduğu ve Kahn'ın kornere attığı topta, ilk ciddi tehlikesini gerçekleştirdi. 33'te ise ilk yarının en hırçın oyuncusu Elber, Arif'i düşürdü. Kazanılan serbest atışı kullanan Arif'in vuruşunda top, Kahn'ın bakışları arasında yan direkte patladı. Bu ilk yarının da son önemli gol girişimiydi.
İkinci yarı ise, mücadelenin zevkli ama daha çok orta saha civarında biçimlendiği bir görüntüyle açıldı. 75'te, Emre'nin Zickler'i düşürmesiyle kazanılan serbest vuruşta Michael Ballack'ın kullandığı atışın Mondragon'dan dönmesi, bu yarının en önemli pozisyonuydu. Böylece Şampiyonlar Ligi serüvenlerine çok çabuk veda eden iki takım arasındaki bu ciddi hazırlık maçı, başladığı gibi 0-0 berabere bitti. Öte yandan Galatasaray, transfer listesinde yer alan Brezilyalı oyuncu Simplicio'dan vazgeçerken, Kongolu forvet Ali Lukunku'yla anlaştı.